fbpx

Kuidas seada eesmärke?

Eesmärgid on unistused, millel on enamasti kindlaks määratud tähtaeg. Eesmärgid panevad meid tegutsema ja annavad tegutsemiseks motivatsiooni. Kas sul on ka unistusi ja eesmärke ning tead, kuidas neid ellu viia?

Hea eesmärk on sõnastatud positiivselt ja tulemus on sinu enda jaoks piisavalt motiveeriv ning sa tahad selle nimel pingutada. Näiteks „Jooksen sel suvel oma esimese poolmaratoni lõpuni“ või „Aasta pärast oskan klaveril mängida oma lemmiklugu“. On ju sõnastatud eesmärk? Nii näiteks leiad sa iga päev motivatsiooni, et jooksmas käia või harjutada klaverit oma lemmiklaulu mängimiseks.

Kui sõnastad oma eesmärki, siis võid näiteks kasutada SMART reeglit:

Konkreetne – arusaadav ja tulemusele suunatud
Mõõdetav – saan hästi aru, kas olen eesmärgini jõudnud
Ajastatud – tean, millal tahan eesmärgini jõuda
Realistlik – saavutatav ega jää vaid unistuseks
Täpne – sõnastan täpselt, ei valgu laiali

Suuremate ja kaugemate eesmärkide poole püüdlemisel tasub lõppeesmärk võtta lahti väikesteks tükkideks, kuna väikeste eesmärkide saavutamine annab meile eduelamuse, hea enesetunde ja seeläbi motivatsiooni järgmise eesmärgi nimel edasi tegutseda, kuni lõppeesmärgi saavutamiseni.

Kasulik nipp!

Kui sa tõesti tahad enda eesmärki saavutada, siis tasub sellest plaanist ka teistele teada anda. Välja ütlemine pühendab sind ennast rohkem eesmärgi nimel tegutsema! Kui teised küsivad, et kuidas eesmärgi täitmine läheb, siis sa ju ei tahaks kohe mitte kuidagi vastata, et loobusin!

Eesmärke tasub seda juba varajases nooruses, et hakkaksid mõistma saavutamise valu ja võlu – võib küll olla raske, kuid eesmärgini jõudmine tekitab väga hea tunde!

Koostatud Tudengiveebi allika põhjal.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus