fbpx

Kuidas olla maailmamuutja?

Sotsiaalsete ettevõtete asutajatel on unistus muuta maailmas midagi paremaks. Selleks loovad nad organisatsiooni – sotsiaalse ettevõtte – mis teenib enamuse sissetulekust toodete või teenuste müügist.

Maailmas midagi paremaks muutmine võib tähendada näiteks püsivaid töökohti erivajadustega inimestele või võimaluste loomist säästvaks tarbimiseks ning raiskamise vähendamiseks. Küllap on Eestis esimesena mainitud kategooria tuntuimaks näiteks Eesti Pimemassööride Ühing, teisel juhul aga Uuskasutuskeskuse kauplustekett.

Sotsiaalne ettevõte võib tegutseda ükskõik millises valdkonnas, milles eksisteerib ühiskondlik probleem või mille lahendamise osas saab seada mõõdetavaid eesmärke. Toode või teenus võib seda probleemi lahendada otseselt või siis lihtsalt rahastada lahendamiseks vajalikke tegevusi. Noored sotsiaalsed ettevõtjad kasutavad oma tegevuses üha rohkem ka tehnoloogilisi lahendusi.

Allikas: Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik

Kust saada rohkem infot?

Eestis tegutseb Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik, mille eesmärgiks on sotsiaalsete ettevõtete arvu, suutlikkuse ja mõju suurendamine Eestis ning sotsiaalse ettevõtluse tegevusvaldkonna väärtustamine ühiskonnas. Nende veebilehelt leiad palju lisainfot.

Soovid ennast ise sotsiaalses ettevõtluses proovile panna? Kui oled gümnaasiuminoor, tasub kaasa lüüa põnevas programmis Changemakers Academy või asutada maailma paremaks muutev õpilasfirma.

Uuele ideele tarvis tuult tiibadesse? Sügiseti saab kandideerida ettevõtluskonkursi Ajujaht sotsiaalse ettevõtluse eriauhinnale. Kevadeti ootab Heateo SA ja Kodanikuühiskonna Sihtkapitali ühiskondlike algatuste inkubaator NULA.

Koostatud SEV allika põhjal

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus