fbpx

Kuidas ja kust leida suveks põnevat tööd?

Kevad-suvi on aktiivne aeg, mil otsitakse tööd nii suveks kui pikemaks perioodiks. Aga kust leida häid tööpakkumisi?

Nii nagu töötajad otsivad endale tööd, siis suveks otsivad ka väga paljud tööandjad endale töötajaid. Lisaks hooajatööle otsitakse ka puhkuste asendajaid, kuna töötajad soovivad ka ise suviti puhkuseid võtta. Toome teieni 5 erinevat soovitust suvel töö leidmiseks:

5 VÕIMALUST, KUIDAS LEIDA SUVEKS TÖÖ

  1. Esimene soovitus on osaleda malevas. Malevaid korraldavad SA Õpilasmalev, noortekeskused, kohalikud omavalitsused ja ettevõtted. Lisaks töötamisele korraldatakse seal erinevaid üritusi ning tehakse töötubasid tööseadusandluse, CV koostamise ja karjääri planeerimise teemadel.
  2. Teine võimalus on külastada tööotsinguportaale (nt CV Keskus, CV Online jm). Suuremates tööotsinguportaalides on alati võimalik filtreerida hooajatöö otsingu võimalusi. Samuti leiab hooajalisi töid portaalist goworkabit.com, kus on võimalik leida lühiajalisi tööotsi alates paarist tunnist kuni nädalateni.
  3. Kolmas võimalus on ise tööandjale kirjutada, kuna tihti tööandjad ei saa oma töötajatele suvel puhkusi võimaldada. Andes teada, et oled huvitatud seal suvisel vaheajal töötamast saab ka tööandja oma töötajatele rohkem suviseid puhkusi anda. Tööandjaga tuleb julgelt ühendust võtta, sest nad hindavad julgust, iseseisvust ja pealehakkamist!
  4. Neljas soovitus – kui tekib idee minna suveks tööle, siis võiks külastada töötukassa karjäärispetsialisti, kes tööotsingutega alustamist ja tööandjaga ühenduse võtmist toetab. Lisaks saab tema abiga lihvida ka oma kandideerimisoskusi ja CV-d. Karjäärispetsialisti juurde saab kohale minna karjäärikeskusesse, selle lahtioleku aegadel. Samuti on võimalik karjäärispetsialistiga otse ühendust saada siin.
  5. Enne suve, tavaliselt aprillikuus toimuvad erinevad messid, kus on hea võimalus tööandjatega silmast silma kohtuda ning huvipakkuva kohta küsida. Terve aasta jooksul toimuvate messide toimumisajad leiab siit. Lisaks toimub igal aastal ka virtuaalmess “Suveks tööle“. See mess on mõeldud 13-26 aastatele noortele ning sealt saab lisaks suvistele tööpakkumistele leida ka vabatahtliku töö pakkumisi ning põnevaid veebinare.

Vabatahtlik töö on parim võimalus saada oma esimene töökogemus. Hiljem on siis lihtsam juba palgatööle saada, kuna enamasti eelistavad tööandjad töökogemusega inimesi. Kindlasti ilmestab vabatahtlik tegevus ka sinu CV-d. Viis head kohta, kust leiab vabatahtliku töö võimalusi:

5 VÕIMALUST, KUIDAS LEIDA VABATAHTLIKKU TÖÖD

  • Vabatahtlike värav otsitakse vabatahtlikke nii Eestisse kui ka välismaale.
  • Läbi Euroopa Solidaarsuskorpuse programmi saad tegeleda näiteks loodusõnnetuste ennetamise ja katastroofijärgsete taastamistöödega, abistada varjupaigataotlejaid vastuvõtukeskuses ja palju muud nii Eestis kui ka välismaal.
  • Involved – pakub vabatahtlikku tööd nii lühemaks kui ka pikemaks perioodiks. Mathias, kes käis rahvusvahelises noorte vahetuses Hispaanias on öelnud: „Kui elad oma õue all, ei tea, mis sünnib kaugemal. Oh sa pime-pime-pime, maailm on imeline!“
  • EstYes – sedakaudu saab minna ka kaugemale kui Euroopa riigid. Näiteks on võimalus minna Mehhikosse kilpkonnasid päästma või Jaapanisse riisipõlde taastama.
  • Volunteer Latin America – seda portaali tasub külastada, kui on huvi käia Lõuna-Ameerikas. Võimalus on minna näiteks papagoisid vaatlema, sukeldujatele appi, koskede äärde giidiks või hoopis Andidele koeri hoidma.

Artikli koostas Liis Seeme, Eesti Töötukassa noortegarantii juht

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus