Kuidas alustada sotsiaalse ettevõtlusega?

12.02.2018
Kaie Pranno, noorteinfo peaekspert

Sotsiaalse ettevõtluse avastamine pakub palju põnevust, uusi tutvuseid ja võimalusi enda proovile panemiseks ning arendamiseks.

Kui oled gümnaasiuminoor, tasub kogemuste saamiseks lüüa kaasa programmis Changemakers Academy või asutada maailma paremaks muutev õpilasfirma. Enda jaoks uusi valdkondi ja organisatsioone aitab avastada ka kogukonnapraktika, milles osalevad vastuvõtvate organisatsioonidena ka mitmed sotsiaalsed ettevõtted.

Kõik need programmid annavad suurepäraseid võimalusi enda proovile panemiseks ja edukogemuste saamiseks. Siinkohal kaks näidet Changemakers Academy 2017. aasta tiimidest:

  • Tiim „Wait For It“ korraldas Facebooki videokampaania #UKchallenge, et tuua rohkem noori Uuskasutuskeskuse klientideks. Kampaania võitis Turundusraadiolt nädala turundustähe auhinna.
  • Tiim „Teine Käsi“ algatas kasutuskõlblike asjade kogumiskampaania koolides. Nende reklaamvideos oli intervjuu Eesti Vabariigi presidendi Kersti Kaljulaidiga.

Mis siis, kui tahad oma äriideega juba maailma vallutama hakata? Sel juhul on kaks suurepärast võimalust.

  • Sügiseti saab kandideerida Eesti suurimale ettevõtluskonkursile Ajujaht, kus Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik annab koos SEB Pangaga välja sotsiaalse ettevõtluse eriauhinda.
  • Kevadeti oodatakse ühiskondlike algatuste inkubaatorisse NULA (Heateo SA, Kodanikuühiskonna Sihtkapital), kus kogenud mentorite abil arendatakse oma lahenduste sisu, tegevus- ja finantsmudelit ning parimad saavad ka rahalise toe.

Täiendavate võimaluste kohta saab infot Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku veebilehelt, kust on võimalik tööriistana alla laadida ka sotsiaalse ettevõtte ärimudeli lõuendi.

Vaata ägedat videot sotsiaalse ettevõtte Festera kohta, mis sai alguse gümnaasiuminoorte poolt asutatud õpilasfirmana.

Koostatud SEV allika põhjal 2018. aastal.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus

Send this to a friend