Kuidas aidata karjäärivalikuga kaasa maailma parandamisele?

Karjäär ja maailma paremaks muutmine ei ole üksteist välistavad. Teenida palka ja samal ajal olla ühiskonnale toeks, saab väga edukalt üheaegselt. Sobiva viisi peab igaüks enda jaoks ise leidma, kuid pakume välja mõne võimaluse, kuidas seda teha.

  • Aita kaudselt

Kaudselt aidata saab näiteks annetuste tegemisega mõnele heategevuslikule organisatsioonile. See on lihtne ja mugav, sest vastav organisatsioon tegeleb raha suunamise ja paigutamisega ise edasi.

  • Propageeri aitamist

Probleemide lahenemisele saab kaasa aidata probleemidest rääkimisega ja nende kohta teabe levitamisega. Poliitikud, tuntud inimesed ja suurettevõtjad saavad üldsust paremini mõjutada tänu nende tuntusele. See võib osutuda isegi efektiivsemaks kui annetuse tegemine.

  • Teadustöö 

Teadustöö käigus võidakse jõuda paremate ja efektiivsemate probleemide lahendusteni. Näiteks selleni, kuidas autod vähem keskkonda saastaksid.

  • Otsene aitamine

Olemas on ka võimalus, kus inimene saab ise reaalselt aidata, osaledes mõnes heategevuslikus organisatsioonis vabatahtlikuna. Eestis saab vabatahtlikuna kaasa lüüa abipolitseinikuna, vabatahtliku päästjana, Toidupangas jne.

Kui soovid lähemalt teada, milline maailma parandamisele kaasa aitav karjäärivalik võiks sulle sobida, tee ära Efektiivse Altrusimi ühingu test ja saa enda kohta rohkem teada.

Võib olla aitavad need karjääriviisid suunata sind õigele teele. Vähemalt mõtle selle peale, kuidas saaks luua maailmast parema paiga, kus meil kõigil – rikastel või vaestel, noortel või vanadel oleks koht ning piisavalt aega, et panustada paremaks inimeseks olemisele läbi teiste aitamise.


Koostatud koostöös Tallinna Ülikooli Efektiivse Altrusimi üliõpilastega

Loe veel sarnasel teemal:

Meie partnerid

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus