fbpx

Kui töökogemust napib, kuid unistuste töö vajab leidmist

On igati loomulik, kui noorel inimesel pole töökohale kandideerides ette näidata pikka ja edukat karjääriteed või rohkelt oskusi-teadmisi. Just seetõttu on oluline teada ja osata kasutada enda trumpe mitmeaastase töökogemusega kaaskandidaatide seast silma paistmiseks.

Kuidas veenda tööandjat, et just Sina peaksid selle töö endale saama?

  • Rõhuta oma tugevusi

Mõtle juba enne töövestlusele minekut sellele, milles Sa hea oled ja millised iseloomuomadused võiksid soovitud töökohal kasuks tulla. Väga oluliseks peavad tööandjad näiteks tööotsijate motiveeritust, keeleoskust, kiiret õppimis- ja kohanemisvõimet, aga ka meeskonnatöö tegemise oskust ja võimekust uusi oskusi pidevalt juurde õppida.

  • Räägi töövälistest tegevustest ja hobidest

CV-sse võiks kirja panna ja vestluse käigus välja tuua erinevaid tööväliseid tegevusi, mis on Sind isiksusena kujundanud või uusi ja väärtuslikke teadmisi-oskusi õpetanud. Oled ehk tegelenud vabatahtliku tööga, elanud välismaal või osaled mitmes huviringis? Põhjenda, kuidas saaksid omandatud oskusi rakendada uuel ametikohal.

  • Tee eeltööd ja küsi nõu

Pöördu karjäärispetsialistide või vanemate sõprade ja perekonnaliikmete poole, kes on töökohale kandideerimisega kokku puutunud. Nad oskavad kindlasti jagada Sulle väärt infot. Samuti tasub ringi vaadata veebiavarustes, et saada ettekujutust tööintervjuu küsimustest või ammutada häid nippe, kuidas koostada CV-d.

  • Ole täpne

See soovitus kehtib nii CV ja motivatsioonikirja koostamise kui ka vestlusele tulemise kohta. Kandideerimisdokumentide korrektsus on Sinu esimene võimalus end heast küljest näidata. Kui see tehtud, ära vähenda oma võimalusi haarata unistuste töökoht ebaviisaka hilinemise või täieliku ettevalmistuseta vestlusele tulemisega.

  • Ole tööandja vastu aus

Vähe on inimesi, kelle karjääritee algab kohe tipust. Sageli on oluline just Sinu tahe ja valmidus anda endast 100%, et soovitud ametikohal hakkama saada. Seega ei ole mõtet CV-sse kirja panna enda soovunelmaid ja pooltõdesid. Nagu öeldakse, siis valel on lühikesed jalad. Kirjapandud oskuste ning teadmiste puudumine on vestlusel või tööle asudes kiire välja tulema.

  • Ole oma soovides realistlik

Sageli küsivad noored tööotsijad ebarealistlikke palganumbreid ja jäävad seetõttu unistuste töökohast ilma. Selles ei ole midagi halba, et Sa tahad endale soetada päris oma korteri või mõtled auto ostmisele, aga need põhjused ei tohiks saada palgaläbirääkimistel Sinu peamisteks argumentideks.

Jälgides neid soovitusi, paistad tööandjale enesekindla ja teadliku noorena ning võid olla kindel, et töövestlus läks hästi.

Koostatud koostöös CV-keskusega noorteinfomess Teeviit raames

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus