Kogemuslugu Kristinaga: ei tohi karta ning alla anda

08.08.2020
Maris Praats, sisuloome tiimijuht

Seekord on teinud noorteinfoportaal Teeviit loo karjääristuudio saatejuhi Kristina Lauritsaga, kes on ka muidu väga aktiivne ning inspireeriv noor. Kristina kirjeldab ennast nii: 

Olen Kristina Laurits, 21.aastane ja pärit Tallinna külje alt Rae vallast. 12 aastat käisin Jüri Gümnaasiumis ning hetkel õpin Tallinna Tehnikaülikoolis ärindust. Vabal ajal olen üks tõeline eestlane ehk tantsin rahvatantsu oma endise kooli segarühmas JOONDU ja laulan üle-eestilises neidudekooris LEELO. Rahvatantsuga läheb 10.hooaeg ning laulmisega olen tegelenud juba 18 aastat

Lemmiksaade? 

Ma enam nii palju teleka ette ei jõua, kuid mind on alati köitnud erinevad „Kahe kange“ ehk Teet Margna ja Kristjan Jõekalda seiklused erinevates maailma paikades.

Lemmikraamat? 

Ilmselt toimus mul keskkoolis armastus esimesest silmapilgust „Tõe ja õiguse“ esimese osaga.

Parim viis nädalavahetuse veetmiseks? 

Sõltub täitsa tujust – vahel naudin niisama kodus istumist ja siis jällegi sõpradega ajaveetmist. Kindlasti peab minu nädalavahetuse juurde kuuluma üks korralik saunaõhtu.

Kuidas oled jõudnud tänase ametini? 

Esimene kokkupuude karjääristuudioga oli mul üldse siis, kui olin praktikal ABBs – tegime nendega koostöös mõned videoklipid. Juba siis jäid nad mulle silma oma ägeda tiimiga ja tundsin, kuidas ka minu mõtted liiguvad nende missiooniga samas suunas. Hakkasin neid sotsiaalmeedias jälgima ja seal märkasingi saatejuhi kohale töökuulutust, kandideerisin ja läbisin õnneks konkursi edukalt. Naudin hetkel väga seda, mida teen!

Milline teekond on Sul olnud? 

Mu teekond on olnud kindlasti väga kirju ja põnev – täis erinevaid kogemusi ja seinast seina töökohti – alates laost kuni ABB värbamistiimini välja. Eriti südamelähedane on mulle olnud töö noorte ja lastega. See pisik sai mul alguse kunagi TORE’st, kus läbisin ka TORE tugiõpilase põhikoolituse. Tänu sellele õnnestus mul hiljem saada ka laagrikasvataja osakutse tase 4 tunnistus ja see on mulle andnud võimaluse olla malevates rühmajuht. Lühikest aega olin tööl ka lasteaias. Seetõttu on mul eriti hea meel, et karjääristuudios paneme ka väga suurt rõhku just noortele suunatud materjali osas.

Kokkuvõtteks ütleksin, et tuleb võtta kõik väljakutsed ja võimalused vastu – mitte kunagi ei tea, mis kasu see tulevikus tuua võib.

Oled teinud kindlasti palju valikuid. Mis Sind aitas? 

Lõpuks aitab ikkagi sisetunne. Tuleb tunda ennast piisavalt hästi ja mina teen valikud selle järgi, millel näen suuremat perspektiivi tuleviku osas. Kindlasti peavad tehtud valikud suutma sind muuta õnnelikuks ja rahulolevaks.

Mis Sind elus inspireerib? 

Mind inspireerib elus see, et kui mina naeratan, siis mulle naeratatakse vastu. Pole midagi paremat, kui tunda, et suudad kellelgi teha head, pakkuda rõõmu ning olla kasulik.

Tänasel päeval on palju erinevaid võimalusi noortele. Üks soovitus noortele, kuidas leida elus oma „kirg“? 

Tuleb nii kaua katsetada ja proovida erinevaid asju, kuni leiad oma kire – ei tohi karta ning alla anda!

Milliseid soovitusi annad noorele, kes ei suuda valida? 

Tuleb mõelda, milline on see valik, mida sina päriselt tahad, mis ei ole seotud sellega, mida teised ütlevad või ootavad. Ja kui mitmed valikud panevad silma särama, siis tasubki kõike proovida kui võimalik.

Kuidas ületada elus ette tulevaid raskusi? 

Ei tohi nendesse suhtuda kui raskustesse, vaid võimalusse õppida ning ise paremaks ja tugevamaks inimeseks saada.

Kas tänasel päeval on noorel raske alustada iseseisvat elu? Mida peaks teadma? 

Kindlasti pole raske alustada iseseisvat elu, kui peame silmas otsuste langetamist, vastutuse võtmist jne, kuid kui peame silmas eelkõige oma elamist ehk kolimist kodust välja, siis kindlasti see on raske. Teadma või õigemini arvestama peaks sellega, mis on välja kolimise juures sinu reaalsed piirid, et suudaksid elada oma võimetele vastavalt ning peale üüri/laenu maksmise jõuaksid elada ka muud elu.

Mis teemad köidavad noori hetkel? Miks? 

Oma tutvusringkonna pealt saan öelda, et väga palju köidavad noori rahaga seotud teemad. Alustades sellest, et kust leida head tööandjat, kes oleks nõus noori võtma paindliku graafikuga ning kuidas koguda ja säästa paremini. Ülikooli minnes olen kursusekaaslaste abil väga palju targemaks saanud ka investeerimise osas – see köidab päris paljusid. Vastates küsimusele miks, siis ma arvan, et noorte rahateadlikkus on kasvama hakanud, soovitakse päriselt rahaga midagi suurt korda saata ning koguda endale suuri fonde ise, mitte võtta laenu.

Kõige ekstreemsem asi, mida oled elus teinud? 

Olen päris kartlik inimene ning ekstreemsusi pigem kardan, kui soovin proovida. Aga kunagi käisime võistlustantsuga Prantsusmaal lõbustuspargis ning läksime seal surmasõlmedele sõitma, sain napilt oma pikkusega läbi, ent kuna olin päris peenike tüdruk sel ajal, siis pea alaspidi olles (sügava tiigi kohal), hakkas mul see istmekinnitus lahti vajuma. Siiamaani ei tea, kas see oleks päriselt lahti vajunud või lihtsalt ei fikseeritud seda enne korralikult ära ja see jäi liikuma, aga sel hetkel tegin ma oma elu kõige kiiremad liigutused, et see enda vastu tagasi tõmmata.

Noored on hukas? / Võidab see, kel on rohkem infot?

Noored pole kohe kindlasti mitte hukas – tuleb leppida sellega, et aeg ning keskkond muutub ja inimesed koos sellega. Kindlasti võidab see, kel on rohkem infot. Elame ju infoühiskonnas – see on meie kõige parem relv, tuleb osata seda lihtsalt kasutada.

Küsis noorteinfoportaali Teeviit sisuloome tiimi koordinaator Maris Praats 2020. aastal.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus

Send this to a friend