fbpx

Tudengilugu Kristiga: elus on nii palju asju, mida avastada ja proovida

13.11.2020
Maris Praats, sisuloome tiimijuht

Noorteinfoportaali Teeviit novembri teemaks on traditsiooniliselt noorsootöö võimalused. Peamiselt keskendume noorte osalusele ja ettevõtlikkusele. Seekord jagame Kristi Pappeli lugu.  Artikkel on valminud koostöös Eesti Üliõpilaskondade Liiduga. 

Mina olen Kristi Pappel ja õpin Tallinna Tehnikakõrgkoolis transport ja logistika eriala 2. kursusel. Ühtlasi olen ka Tallinna Tehnikakõrgkooli üliõpilasesinduse spordivaldkonna juht. 

Üliõpilasesinduse eesmärgiks on seista tudengite huvide eest ja edendada koolielu. Samuti luua head ja toetavat õpikeskkonda ning muuta tudengielu produktiivsemaks ja põnevamaks.

Mina astusin üliõpilasesindusse just selle sama eesmärgi nimel – edendada tudengielu. 

Juba esimesel ülikooli aastal kutsus mu sõber, kes sel hetkel juba oli esinduse liige, mind üliõpilasesindusse aktiivliikmeks. Ma olin sellega koheselt nõus, kuna esinduse töö tundus mulle väga põnevana. Aktiivliikmeks olemine näitas ja õpetas mulle nii palju, et kui kevadel avanes üliõpilasesindusse ja juhatusse kandideerimine, olin koheselt avalduse valmis kirjutanud. Kuna ma ise tegelen igapäevaselt kergejõustikuga ning sport on alati olnud mulle väga südamelähedane, siis otsustasin kohe spordivaldkonna juhi kohale kandideerida. Aktiivliikmena sain varasemalt näha spordivaldkonna juhi tööd ning tutvuda tema igapäeva kohustustega, siis ise valdkonna juhiks saades, oli mul ülevaade juba olemas ning mul oli palju kergem iseseisvalt seda valdkonda juhtima hakata. Minu ülesanneteks on korraldada koolisiseseid spordiüritusi ning jagada tudengkonnale infot lähenevate üliõpilasmeistrivõistluste kohta ja julgustada tudengeid ka koolivälistest spordivõistlustest osa võtma. Minu kõige suuremad proovikivid on üliõpilaste suve- ja talimängud, kus ettevalmistused hakkavad juba mitu kuud enne üritust. Kui võistlused kõrvale jätta, siis on ka minu tööülesandeks suunata tudengeid sportlikule eluviisile, selle all ma pean silmas, julgustada tudengeid käima meie kooli spordikeskuse poolt pakutavates ühistreeningutes ning kasutama ka meie kooli jõusaali. Püüan anda endast parima, et Tallinna Tehnikakõrgkooli tudengid oleksid sportlikud ja võtaksid aktiivselt osa erinevatest spordiüritustest.

Noored, kes vähegi tunnevad, et ainult loengutes ja huviringides käimine jääb neile väheseks ning otsivad väljundit, kuidas enda ja teiste tavalist tudengielu edendada, peaksid kõik minema üliõpilasesindusse. Kui tudeng on korraks jala ukse vahele saanud ning näinud, mida üliõpilasesindus tegelikult teeb, ei astu ta enam tagasi. Tänu üliõpilasesindusele on võimalik näha tudengielu teise nurga alt, kohtuda nii paljude uute inimestega ning luua elukestvaid tutvuseid. Võin julgelt öelda, et kõik, kes on aastate jooksul olnud üliõpilasesinduses, on leidnud sealt omale teise perekonna ning ka pärast kõrgkooli lõpetamist on see perekond alles jäänud ning jäädaksegi meelde tuletama neid aegu, kui veel üliõpilasesinduses oldi.

Mina leidsin oma kire, kergejõustiku, üpriski hiljuti – 5 aastat tagasi. Senikaua ma proovisin väga palju erinevaid huvialasid – muusikakool, tantsimine, jalgpall, joonistamine. Kui ma ükskord kergejõustiku trenni jõudsin, sain aru, et ma olen lõpuks õiges kohas ning just see ongi minu kirg. Ma naudin igat treeningut täiel rinnal, ka neid päevi, kui mul nii hästi ei lähe, sest tean, et igale langusele järgneb tõus. Teistele noortele soovitan samuti proovida erinevaid huvialasid ja valdkondi, sest just nii on võimalik leida enda kirg. 

Elus tuleb väga palju raskusi ning olukordi, kus tuleb teha valik. Ka mina olen selliste olukordadega kokku puutunud. Sellistes olukordades on mulle suureks abiks olnud lähedased inimesed ja oma mõtetest-tunnetest rääkimine. Kui ma tunnen, et seisan raske valiku ees, siis olen alati sellest rääkinud oma vanematega ning kõige lähedasemate sõpradega. Ma kuulan ära nende arvamused antud olukorrast ning tihtipeale aitavad need arvamused näha olukorrast erinevaid külgi, ka neid, mida mina ei ole suutnud näha. See aitab mul saada paremat ülevaadet, mis lõppkokkuvõtteks aitab ka langetada selle õige otsuse. Seega oma kogemuse põhjal ütlen, et alati tuleb rääkida oma murest või probleemist endale kallite inimestega, kuulata ära nende arvamused ning seejärel teha endale sobiv valik. 

Ma ei ütleks, et tänapäeval on noortel raske iseseisvat elu alustada. Ma olen kohanud nii palju noori, kes on juba päris varakult hakanud iseseisvalt elama. Ma näen seda nii, et kes tõesti tahab ja näeb selle nimel vaeva, saavad sellega väga hästi hakkama. Väga paljud noored saavad kooli kõrvalt tööl käia, koolid võimaldavad rahalisi toetusi ja stipendiumeid, mille abil on vägagi võimalik iseseisvalt elada. Jah, üürikorterite hinnad võivad kõrged olla, aga kui näiteks hea sõbraga koos üürida, siis kahe peale ei ole see üürihind kuigi kõrge. Minu silmis on tänapäeva noored vägagi iseseisvad ja saavad elus väga hästi hakkama. 

Kokkuvõtteks ütleksin, et kes teeb, see jõuab, ja kes väga-väga tahab midagi ning selle nimel vaeva näeb, siis ta ka selle saab. Elus on nii palju asju, mida avastada ja proovida ning kõikidest võimalustest tuleks kinni haarata, sest millal siis veel, kui mitte praegu!

See artikkel on valminud Noorsootöö nädal 10 #looniseomaelu raames, mis toimus 23.-30.november 2020. Vaata rohkem noorsootoonadal.ee

Vaata ka kogemus- ja inspiratsioonilugusid meie Teeviit tulevikku Youtube kanalist.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus

Send this to a friend