fbpx

Kogemusnõustaja Aita kogemuslugu: märka, ole kohal

Noorteinfoportaali Teeviit oktoobri teemaks on vaimne tervis. Peamiselt
keskendume vaimse tervise häiretele ning erinevatele sõltuvustele. Seekord
oleme teinud artikli kogemusnõustaja Aitaga.

Minu nimi on Aita. 2,5 aastat tagasi olin jõudnud oma elus kohta, kus tunnistasin, et alkohol ei paku enam lõbu ega lõõgastust vaid  on saanud “abivahend” ja tung. Mõistsin, et nii jätkates on mul loetud sammud, kui alkoholist saab ellujäämise instrument. Kus sõna  “meelemürk” saab  tõelise tähenduse selle kõige otsesemas mõttes. Küsisin abi.

 Taastumisprotsessis leidsin endas teadmise, et tahan aidata sama murega inimesi, kus ise olen olnud. Et aidata neil leida ja süvendada usku paranemisse.

 Täna  töötan organisatsioonis Convictus tugiisiku ja kogemusnõustajana ning Libertas kliinikus lisaks kogemusnõustamisele ka grupijuhina. 

Kogemusnõustaja väljaõppe omandasin koolituskeskuses “Loov Ruum” ja täiendanud end Moreno keskuses “Praktilise grupijuhtimise ja sotsiomeetria” erialal.

Minu jaoks on seni olnud väljakutsed eristada aitaja roll iseendast ja teadlikkus enda vajadustest selles. Julgus usaldada protsessi, milles tekkis  sügavam mõistmine, et tagasilöögid on osa tervenemise protsessist.

Meeldiv on märgata enda kasvamist ja küpsemist. Ja muidugi, kui vaadata kuidas klient saavutab  üha rohkem kontakti iseenda emotsioonide, vajaduste ja väärtustega.

Tunnistamine ehk omaksvõtt on alati sügavalt isiklik. Teekond sinna on erinev ja püha.  Sõltuvus on nn. “ajuhaigus” ja mõjutab meie elu kõiki aspekte. Meie käitumist, suhtumist, väärtusi ja  igapäevast toimetulekut.

Tunda, et sõltuvusained omavad elus aina suuremat rolli, kaotatud on kontroll  ning igapäevane toimetulek on üha keerulisem, kogeda, et lähedased ja sõbrad ei oska  selles aidata ning märgata vajadust muutuste järele – tuleks paluda abi.

Nõuanne – märka, ole kohal!

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus