fbpx

Kogemuslugu Viigi Kipperiga: enda heaolu nimel iga päev natukene liigutada on parim rohi sinu tervisele

27.09.2020
Maris Praats, sisuloome tiimijuht

Noorteinfoportaali Teeviit septembri teemaks on füüsiline tervis, milles keskendume erinevatele spordiliikidele ning  toitumisele. Käesolev intervjuu on tehtud Viigi Kipperiga.

Olen Viigi Kipper. Töötan klienditeenindajana ja lõpetasin just kooli ehk olen toitumisnõustaja. Minu suureks hobiks on sport, eriti jooksmine.

Viigi teekond maratonini

Väga pikalt ma tahtsin endale mingit hobi, millega sisustada oma vaba aega. Mäletan hästi, kuidas ma sõitsin kodust natukene eemale jooksma, et mitte keegi ometi ei näeks. Jooksingi maksimum 3 kilomeetrit ära ja nutsin, et miks ma ei jõua joosta. Järgmine päev sama, jooksin ja nutsin. Nüüd enam ei nuta aga jooksen ikkagi edasi. Ma kogun medaleid, seetõttu on mind väga tihti näha ka jooksuvõistlustel. Järjepidevalt olen nüüdseks jooksmisega tegelenud 8 aastat.

Ma pean end aktiivseks liigutajaks. Käin jooksmas, teen Hopa trenne, sõidan rattaga, kõnnin palju. Treeningud värskes õhus kaalub kõik üle. Varem meeldis mulle teha trenni kellegagi koos nüüd aga meeldib üksi ka treenida. Üksi tegemise eelis on see, et pole kindlat kellaaega ja samas, kui keegi ei saa tulla siis ei jää sinu trenn selleks ka tegemata (jooksmisega alustades tuli ette väga palju seda, et kui keegi ütles viimasel minutil ära, et ei tule siis mina ka ei läinud).

Esmane eesmärk jooksma hakkamisel oli see, et ma jõuaks üldse joosta ja ei teeks vahele mitte ühtegi kõnnisammu. Siis hakkasid eesmärgiks saama kilomeetrid, et olla kiirem, kui eelmine kilomeeter või eelmine kord. Üheks suureks eesmärgiks oli joosta elu esimene maraton enne 30. eluaastat. Nüüdseks olen jooksnud juba 6 maratoni. Hetkel mul kindlat eemärki pole aga peas tiksub Heavy Metal Ultra pikemalt joosta kui jooksin eelmine aasta (4h) ja see aasta (7h).

Trenni tegema motiveerib mind heaolutunne, mis tekib pärast pingutust ning teadmine, et see võtab vaid kübekene minu päevast.

Viigi soovitus noortele motivatsioon leidmiseks

Enda heaolu nimel iga päev natukene liigutada on parim rohi sinu tervisele. Hakka kasvõi koguma medaleid nagu minagi-see „sunnib“ sind end liigutama.

Küsis Helerin Leemet

Artikkel on avaldatud aastal 2022. 

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus

Send this to a friend