Kogemuslugu Geteliga: ei saa sulgeda silmi ebameeldiva reaalsuse eest

31.05.2020
Kaie Pranno, noorteinfo peaekspert

Noorteinfoportaali Teeviit maikuu pealkirjaks on “Kõik algab meist enesest- ära oota homset!”. Peamiselt keskendume sellel kuul keskkonna teemadele. Seetõttu oleme teinud loo linnuhuvilise Geteli Hanniga, kes 2019. aastal võitis linnuviktoriini nooremas vanusastmes.

Kuidas sinu linnuhuvi alguse sai?

Geteli on võlutud linnuriigi mitmekesisus ja ilu. Geteli on tundnud juba väiksest peale huvi looduse ja lindude vastu. Väiksena ta koos perega palju seikles ning talle meeldis, kui ema-ise artikleid ja raamatuid ette lugesid. “Kui olin nelja-aastane, leidsin kord ajakirja Ärgake! numbrit sirvides foto lindudest, kes nokaga autot togisid. Tahtsin muidugi kohe teada, mis ja miks,” meenutab Geteli. 

Kuidas vaatad Eesti ja maailma looduses toimuvale? Kas püüad kuidagi ka ise oma igapäevastes tegemistes loodushoidu edendada?

“Ei saa sulgeda silmi ebameeldiva reaalsuse eest, “ lausub Geteli. Geteli sõnul peavad nad perega väikest mahetalu, kus püüavad majandada loodussõbralikult. Samuti  tegeleb Geteli piibliharidustööga, sest soovib nii anda edasi tänutunnet ja vastutust imelise ja hästi toimiva kingituse eest. Kingituste all mõtleb Geteli just elu ja Maad koos siinse elurikkusega.

Mida soovitaksid algajale linnuvaatlejale?

Väljakutsed õpetavad, seetõttu soovitab Geteli näiteks igakuisel linnumääramisvõistlusel osaleda. Samuti pakub ta välja, et võtta ühendust kogenenud linnutundjaga, kes kindlasti hea meelega on nõus enda tegemistest rääkima. “ Hea võimalus on osaleda ka linnuhuviliste ettevõtmistel, “ soovitab Geteli. 

Loe täismahus intervjuud edasi Eesti Ornitoloogiaühingu teabelehest Tiirutaja (https://www.eoy.ee/pics/868_Tiirutaja_47.pdf).

Artikkel on avaldatud 2020. aastal

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus

Send this to a friend