fbpx

Klaudia Sarah Kaari kogemuslugu: Värsked praktikamuljed ehk miks just suurorganisatsioon aitab Sul kõige paremini areneda

Mina olen Klaudia Sarah Kaar, olen 22-aastane ja õpin TalTechis rakenduslikku majandusteadust. Lisaks tantsin TalTechi rahvatantsuansamblis Kuljus ja sel kevadel käisin ka programmi Erasmus+ kaudu Budapestis. Olen pärit Tõrvast ning ka minul on rääkida oma lugu minu praktikakogemusest.

See on üllatav, aga juba ülikooli astudes teadsin, et tahan proovida pangatööd. Mulle tundus, et see annab hea praktilise ülevaate meie elus väga olulisest pangasüsteemist ja finantsmaailmast. Samuti tundus ahvatlev võimalus arendada oma karjääri suures organisatsioonis erinevate osakondade vahel liikudes. Olen kuulnud ja usun neid lugusid, kus alustatakse teatud ametipostil, aga lõpuks leitakse oma potentsiaal hoopis kuskil mujal, ning just katsetamine (mitte nooruses tehtud õige valik!) viib suurema tõenäosusega karjäärini, mis annab parimaid tulemusi nii inimese kui ka tema tööandja jaoks.

Lähtudes neist kaalutlustest otsustasingi, et praktika on hea võimalus, et katsetamisega alustada ja hakata oma erialast pagasit täitma. Praktika on karjäärile hea avapauk.

Kui valdkonna kohta oli otsus tehtud, pidin järgmisena valima konkreetse panga. SEB kasuks rääkis selle praktikaprogramm Youth LAB. See tundus mulle ahvatlev, sest lubas koos teiste praktikantidega pead kokku panna ja mõelda välja midagi uut ja innovaatilist. Seega pidin SEB-st lisaks esimesele karjäärikogemusele saama ka ettevõtluse ja tootedisaini oskusi.

Rääkides praegusest hetkest, kui olen praktikal olnud kõigest natuke üle kahe nädala, pean ütlema, et juba olen kätte saanud selle, mida otsisin. Ma osalen mitmes projektis ja saan oma sõna sekka öelda paljudes reaalsetes tööalastes küsimustes. Kõigest kahe ja poole nädala jooksul olen kohanud paljusid erineva taustaga inimesi ja neilt palju õppinud (tõsi küll, koroona-aastal peamiselt virtuaalsel teel). Eriti lahe on aga see, et suurem osa suhtlust on inglise keeles, ja mis veelgi parem: selle aasta virtuaalne Youth LAB’i programm paneb ühte meeskonda kokku esindajaid kõikidest Balti riikidest ja seega sain oma esimese rahvusvahelise kogemuse juba praktika ajal!

Ootan juba põnevusega ülejäänud suve ja olen kindel, et ees on ootamas palju väljakutseid. Proovin olla võimalikult palju väljaspool oma mugavustsooni ja kõigest osa võtta. Tulevasele praktikandile soovituseks võin öelda, et haarata tasub igast võimalusest. Kui tundub, et sinu tööülesanded on teistsugused, kui sa ette kujutasid, või ei lähe päris hästi sinu erialaga kokku, siis panusta ikka 100% ja sind ennast võib üllatada, milles sa hea oled.

Ükskõik, mida sa oma tulevase praktika raames tegema hakkad, ära unusta, et lisaks tööülesannetele oled tulnud tööle selleks, et suhelda, luua kontaktide võrgustik ja panna kokku pilt oma tulevasest karjäärist. Olenemata sellest, mida Sa päriselt oma praktika raames tegema hakkad, saad teadmisi selle kohta, mis Sulle meeldib teha, ja ilmselt ka selle kohta, mis võib-olla nii hästi ei sobi. See on aga ka ülioluline inimlik kogemus ja seega soovin Sulle edu ja mõnusat kogemusterohket suve!

 

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus