fbpx

Kingi jõuludeks heategu! 5 jõulukinki, mis päästavad maailma

Mitu jõulukingitust oled sel aastal ostnud? Aga kui palju hoopis annetanud? Jõulud on suurepärane aeg heategudeks ja vastukaaluks jõulueelsele tootmis- ja tarbimistuhinale meenutame, et on palju neid kinke, mis toovad rõõmu nii kingisaajale kui ka mõnele abivajajale, olgu selleks siis loomad Eestis, vähemate võimalustega kogukond Ghanas või koolilaps Ukrainas.

Milleks üldse annetada?

 Annetamine on üks lihtsamaid viise aidata kaasa tegevustele, mida pead oluliseks ning siinkohal pole tähis, kas annetad 5 või 20 eurot. Iga annetus aitab midagi ära teha, olgu selleks siis hättasattunute abistamine, sündmuste korraldamine, hariduse toetamine või näiteks elude päästmine. Annetusega saame anda oma panuse sellesse, et maailm oleks jälle natuke parem paik meie kõigi jaoks ja, mis siin salata, sel viisil natuke jälle maailma päästa.

“Annetamine on suurepärane võimalus toetada endale südamelähedast valdkonda ja sobivaid väärtusi kandvate organisatsioonide tegevust. Iga annetust tehes on aga mõistlik veenduda, et annetuste kogujate taust on usaldusväärne, kontrollitav ja kommunikatsioon läbipaistev,” ütleb Mondo juhatuse liige Maarja Uulits oma ERRi arvamusartiklis.

Kuidas valida, kellele annetada?

 Annetuste koguja taustas ja usaldusväärsuses veendumiseks tuleks esiteks heita pilk, kas tegu on professionaalse organisatsiooniga. .  Professionaalsel tiimil on olemas võrgustik ja partnerlus, mis on suureks abiks sellele, et annetused jõuaks võimalikult kiiresti ja korralikult soovitud sihtmärgini, seega  on annetus suurema ja kontrollitud mõjuga.

Teine tähelepanek on, et tehtud annetuste teekond peab olema kontrollitav. Organisatsioonide läbipaistvus tähendab, et nende majandusaasta aruanded ja auditid võiksid olla avalikult kättesaadavad ja loetavad – samamoodi ka nende partnerite käekäik ja tegevus. Just nii saab annetaja oma silmaga veenduda, et annetatud raha ikka õigesse kohta jõuaks.

Kui eelpool mainituga on kõik korras, siis jääb üle ainult valida, mis on just sinu jaoks südamelähedane ja kuhu on kõige enam soovid panustada. Andes hoogu valdkonnale, mis meie hoogu vajab ja ka meile endale korda läheb, võime olla kindlad, et oleme teinud ühe võimsa kingituse paremale maailmale.

Millist kingitust valida?

Siin on minu 5 soovitust jõulukingiks, mis teeb ühtlasi ka head:

  1. Kana, koolikott, päev internetti või midagi muud, millega panustad võrdsemasse maailma. Mondo heateokingituse saad jõuluvana kotti poetada kaardina.
  2. Pusa, pluus või kott, mis aitavad seista loomade õiguste eest.
  3. Armas kaisukas, millega toetad Mondo kaudu naiste toimetulekut Ugandas.
  4. Helkur, mis võitleb kiusamise vastu.
  5. Muinasjuturaamat Eesti looduse kaitseks.

Kutsungi sind üles tegema tavapärast kingituste asemel hoopis annetuse sinna, kus abi kõige rohkem vaja. Niimoodi saame luua ja tuua rõõmu kõigile osapooltele!

Artikli autor on Kärt Tambet, Mondo kommunikatsiooniekspert.

Foto: Ghana naised kingiks saadud kitsega. Foto autor: Mondo

Skip to content