Kesklinna noortekeskus e-spordi edendamisest

27.11.2021
Maris Praats, sisuloome tiimijuht

Noorteinfoportaalis Teeviit on novembris kuuteemaks juba mitmendat aastat “Minu noorsootöö võimalused” ning sellel aastal on meile oma loo kirjutanud Kesklinna noortekeskus e-spordi edendamisest.

2019. aastal alustas Põhja-Tallinna noortekeskus nutiprojekti, mille raames tegid noored koos noorsootöötajatega erinevaid arvutite ehitamise ja arvutimängude töötubasid ning projekt kulmineerus noortele suunatud GiTGuD e-spordi turniiriga. Olime Kesklinna noortekeskusega neile partneriteks ning mina ütleks, et sellest projektist on välja kujunenud midagi väga lahedat.

Keskenduksin meie turniirile, mida nüüd korraldasime sellel aastal juba kolmandat korda. Iga aastaga on osalejate arv suuremaks läinud ning paremaks on läinud ka meie oskused taolist suurt sündmust korraldada. E-sport on maailmas väga kiiresti tõusmas ja competitive mängimine on paljude noorte jaoks suur osa nende elust ning nad võtavad seda väga tõsiselt. Selle tõttu tahame ka meie pakkuda noortele tasuta võimalust osaleda päris e-sporditurniiris, kus nad saaksid oma arvutimängude oskusi lava peal võistluse vormis proovile panna. 

Lisaks sellele oleme saanud tänu projektile arendada väga hästi noortekeskuste omavahelist koostööd. Sellel aastal oli meid juba seitse! Põhja-Tallinna, Haabersti, Valdeku, Kesklinna, Mustamäe, Kristiine ning Lasnamäe noortekeskused panustasid kõik 2021 aasta GiTGuD turniirile. Meie meeskond on ülimalt lahe ning turniiri läbiviimine on vähemalt minu jaoks isiklikult üks aasta tipphetki. 

Sellisel moel mängimine on meie arust noortele väga arendav ning sotsiaalne kogemus. See nõuab metsikus koguses oskusi ja tiimitööd, ning kohapeal näha noorte säravaid karjeid ja naeratusi, kui nad mängu võidavad, on hindamatu. Peaksime just rohkem püüdlema selle poole, mis noorte jaoks kirglik on ning seda noorsootöös kasutama. Tihti võib juhtuda, et näiteks arvutimängude mängimist mõistetakse kohe hukka, kuid selleks, et aru saada selle tähtsuses noortele, tuleb sellest ka ise osa võtta. 

Esimesel aastal olime väga võhikud turniiri korraldamise poole pealt. Oli väga palju ajalisi probleeme ning ka probleeme võistluse vooluga. Oleme iga aastaga ainult paremaks saanud ning loodame ka edaspidi GiTGuD’i teha suuremaks ja uhkemaks. Kaasatud on alati väga palju noori vabatahtlike, kes samamoodi asjast väga huvitatud on. Sellel aastal esimest korda saime ka isegi casterid, kes tegid mängijatega intervijuusid ning striimisid võistluse mänge publikule. Tahame näidata läbi noorsootöö avalikkusele, et e-sport on noortele tähtis ning pakub neile head enesearengu võimalusi. 

Olen väga õnnelik, et olen saanud võimaluse teha seda mida ka ise armastan ning saan seda teha nii toredate inimestega nagu meie meeskond ning osalevad noored on. Kindlasti proovime edaspidi kaasata veel rohkem noori ning keskuseid. Suuri plaane ja ideid meil jagub ning loodetavasti saame ka kõik selle ellu viia!

Artikkel on avaldatud 2021. aastal.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus

Send this to a friend