Kes on töövari?

10.02.2018
Kaie Pranno, noorteinfo peaekspert

Tahad teada, mida üks või teine töö päriselt tähendab? Veeta ühe päeva mõne sind huvitava ametikandja nahas? Kooliõpilasena on sul selleks igati õigus ja võimalus – see on töövarjupäev.

 Töövarjupäeval on sul võimalus valida näiteks üks ettevõtja, ametnik või spetsialist ning jälgida tema tööpäeva. Sel päeval võid olla minister, suurettevõtte tippjuht, politseinik, tisler, müüja – kes iganes. Mõistlik on varjutada inimest, kes tegeleb valdkonnas, mis sulle huvi pakub.

Töövarjupäeval jälgid täiskasvanu tööd ja ei sekku otseselt tema töösse, kuid saad vahetult jälgida ja küsida, milline on selle eriala või ameti igapäev, mida ta päriselt teeb või mida ta õppis, et sellele positsioonile saada.  Selle kogemuse abil saad mõista seda, kas su unistuste töökoht on ikka selline, nagu sa ette kujutasid.

Igal aastal osaleb töövarjupäeval umbes 3000 õpilast üle Eesti ja seega sama palju ettevõtjaid ning oma ala spetsialiste. Töövarjuks saad olla kodu lähedal, aga ka kaugemal.

Mõnikord on töövarjupäev kooliprogrammi osa, mõnikord mitte. Töövarjuks saamisel aitab sageli õpetaja leida õige kontakti ja juhendab, kuidas selle inimesega võiks ühendust võtta. Tavaliselt pannakse töövarjutamised koolis üheskoos kirja ja teavitatakse kõiki osapooli. Igal juhul pea meeles, et töövarjuks olemine peab olema kokku lepitud:

  • kooli ja õpetajaga
  • sinu vanematega;
  • inimesega, kelle töövarjuks lähed.

Koostatud Junior Archievementi allika põhjal

Avaldatud aastal 2018

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus

Send this to a friend