fbpx

Kelle juurde pöörduda seksuaalmurega?

11.07.2021
Kaie Pranno, noorteinfo peaekspert

Paljudel noortel esinevad seksuaalmured või soovitakse mõnel teemal küsida täpsustusi või midagi arutada. See on täiesti normaalne ja käib seksuaalsuse ning seksuaaleluga kokku. Muresid või teadmatust mõne teema osas ei tasu häbeneda, sul on võimalus pöörduda nõustaja poole.

Seksuaalmuredeks võivad olla näiteks: seksi ja seksuaalsuse, tervise, lähedaste suhete, laste saamise, rasestumisvastaste meetodite, sugulisel teel levivate haiguste, kehakujuga ja muude teemadega seotud probleemid või küsimused. Tihti ei soovi me sellistel teemadel oma sõpradega või vanematega arutada, seetõttu on hea pöörduda spetsialisti või arsti poole.

Võime tunda seda, et meie mured või küsimused on nii tähtsad, et ei kannata kuidagi oodata ja meis tekib suur tahtmine haarata telefon või koheselt minna vastuvõtule – olgu küsimus rindade kujus, pillide kasutamises või seemnepurskes. See on õige viis mure ja probleemi lahendamiseks, kuid sul on alati võimalus ka lugeda näiteks teiste noorte poolt esitatud küsimusi ja spetsialistide poolt esitatud vastuseid siin. Võib olla leiad oma küsimusele interneti teel usaldusväärse vastuse.

Seksuaalmurede või küsimuste korral on võimalus:

Koostatud seksuaaltervis.ee allika põhjal

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus

Send this to a friend