fbpx

Kas minust võiks saada teadlane?

Kui tehnoloogia, matemaatika, inseneeria ja teadus laiemalt on suunad, kuhu tahad oma elus edasi liikuda, siis on sul mõistlik end kurssi viia Eesti Teadusagentuuri tegemistega.

Kui füüsika, keemia, bioloogia, matemaatika, geograafia ning teised loodus- ja täppisteadused, samuti tehnoloogia ja inseneeria on sinu teema, siis vaata lähemalt ka Miks.ee portaali või nende Facebooki lehte. Sealt saad hea ülevaate, millised on nende valdkondade karjäärivõimalused nii eraettevõtluses kui teadusmaailmas. Oma lugusid räägivad mitmed kõvad tegijad. Ka on seal infot sündmuste kohta ja inspiratsiooni uurimisteemade tegemiseks.

Siin on sulle aga valik ägedatest konkurssidest ja võistlustest:

  • Õpilaste teadusfestival on pidu kõikidele teadushuvilistele, mis toimub kord aastas aprillis. Festivalil esinevad õpilaste teadustööde riikliku konkursi parimad ja saab teada, mida põnevat on uurinud algklasside lapsed. Lisaks saavad kõik külastajad osa teadushuviringide ja -teatrite etendustest ning ise teadusele käed külge panna töötubades.
  • Õpilaste teadustööde riiklik konkurss julgustab noori teadusega tegelema juba enne ülikooli astumist. Konkursil osalemine annab hea võimaluse ennast proovile panna ja teistega võrrelda, kohtuda teiste sarnaste huvidega eakaaslastega nii Eestist, Euroopast kui ka mujalt maailmast. Konkursi auhinnafond on 11 400 eurot.
  • Noore uurija stipendiumile on oodatud kandideerima 8.–11. klassis õppivad teadushuvilised noored. Konkursiga väljavalitud õpilased saavad oma uurimistöö elluviimiseks korralduslikku ja teatud mahus ka rahalist tuge. Konkurssi korraldatakse kord aastas oktoobrikuus.
  • Õpilasleiutajate riiklik konkurss kutsub osalema kõiki õpilasi eelkoolist kuni 12. klassi lõpuni ja ka kutsekooliõpilasi. Konkursile oodatakse leiutisi, mis lahendavad kellegi igapäevaelu probleeme ja aitavad elu paremaks muuta. Konkreetset teemat esitatavatele leiutistele sõnastatud ei ole. Järgmine konkursi tähtaeg on 2. detsember 2019.
  • Üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi eesmärgiks on väärtustada teadustööd üliõpilaste seas, tõsta üliõpilaste aktiivsust ja avaldada tunnustust neile, kes on saavutanud oma töös väljapaistvaid tulemusi. Konkursi preemiafond on ligi 80 000 eurot.
  • Saatesari “Rakett69” on nüüdseks legendi seisusesse tõusnud saatesari, mille eesmärgiks on üles leida Eesti tulevased teadlased. Kes on need 15 noort, kes alustavad põnevat teadusseiklust sel korral, selgub juba uue hooaja alguses. Saatesarja peaauhinnaks on 10 000 euro suurune stipendium.

 

Koostatud Eesti Teadusagentuuri allika põhjal

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus