fbpx

Käivitus Suurima Julguse Nädal, mis kutsub toetama küberkiusu all kannatavaid noori

15.-21. novembrini on toimumas Suurima Julguse Nädal, mis kutsub inimesi sekkuma sotsiaalmeedias levivasse küberkiusu. 

Küberkiusu vastu seisev algatus Suurim Julgus kutsub sel nädalal kõiki sotsiaalmeedias tavapärasest enam märkama küberkiusu all kannatavaid noori. Kui sotsiaalmeedias jääb mõne postituse all silma õel kommentaar, tuleb taggida kommentaariumisse @suurimjulgus (TikTok), @teliaeesti (Instagram) või @SuurimaJulguseNädal (Facebook), et sellest teada anda. Telia jagab seda postitust Suurima Julguse Saadikutega, kes kirjutavad inetute kommentaaride kõrvale midagi ilusat. 

Kutsume Teid, Teie kooli, klasse ja ka noortekeskusi samuti üles küberkiusu vastasest nädalast osa võtma!

Suurima Julguse Nädalaga on võimalik liituda Facebookis, kus jõuavad osalisteni lingid reaalsetest postitustest, mille kommentaariumitest on teised leidnud küberkiusu. Aktsioonist osavõtjatel pole vaja muud teha, kui postituse lingile vajutada ja jätta selle kommentaariumisse midagi vahvat ja julgustavat. Lapsed ja noored saavad seeläbi praktilise kogemuse, kuidas mitte jääda kõrvalseisjaks ja kuidas see neid ennast tundma pani. 

  • Vaadake ka soovitusi politseilt, kuidas küberkiusule mõistlikult ja ennast kaitsvalt reageerida!
  • Selleks, et teaksid, kuidas käituda, kui juhtud küberkiusuga kokku puutuma (olgu siis isiklikult, kõrvalseisja, õpetaja või lapsevanemana) leiab infot kodulehelt www.suurimjulgus.ee. Veebilehekülg koondab teema kohta kogu vajaliku info, kus on samuti võimalik vestluse aknas anonüümselt otse suhelda Lasteabi spetsialistiga, kellelt saab küsida nõu ja abi ööpäevaringselt.
  • Lisaks on võimalik infot ja abi saada Lasteabist (www.lasteabi.ee, tel 116111), Ohvriabist (www.palunabi.ee, tel 116006) kui ka veebikonstaablitelt.
  • Laste küberteadlikkust aitab tõsta sel sügisel valminud arvutimäng www.spoofy.ee, mille rakendust on võimalik samuti alla laadida nutitelefonidesse ja tahvelarvutitesse. Mäng on tasuta, ei sisalda reklaame ega kogu kasutajate andmeid. 
  • Samuti saab olla toeks Clanbeati rakendus, et märgata ja toetada teadlikumalt õpilaste heaolu ning tugevdada praktikaid, mis aitavad õpilasi paremini oma arengut juhtida. Lahendus on suunatud eelkõige 5.-12. klassi õpilastele ja nende klassijuhatajatele. Rakenduse kasutamine on õpetajatele ja nende õpilastele tasuta. Lisainfo: www.clanbeat.com/eesti

Kui Teil on küsimusi või ettepanekuid, saate pööduda suurimjulgus@telia.ee.

0
TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus