Search
Close this search box.
OTSI

Uus haridusteemaline taskuhääling avab hariduselu tahke lasteaiast elukestva õppeni

Märtsi alguses startis Haridus- ja Teadusministeeriumi taskuhääling „Hariduse tulevik“, mis kutsub kaasa mõtlema hariduse oleviku ja tuleviku teemadel. Saates käsitletakse haridust ja õppimist selle kõige laiemas tähenduses ning stuudiokülalisteks on erinevad haridusvaldkonna eksperdid.

Taskuhäälingu nimi tuleb Haridus- ja Teadusministeeriumi värskest tunnuslausest „Tuleviku haridus. Meiega.“ Taskuhäälinguga soovitakse tuua ühe laua taha kokku eksperditeadmised ja praktikute kogemused ning algatada osapoolte vahel olulisi diskussioone.

Taskuhäälingu toimetajaks ja eestvedajaks on Haridus- ja Teadusministeeriumi kommunikatsiooni ekspert Iiris Saluri, kelle isiklikus pagasis on varasemast elust kaasas nii raadio- kui  teleajakirjaniku toimetajatöö kogemused. Saluri sõnul on taskuhääling hea ja ajakohane kanal, mis annab võimaluse haridusmaastikul toimuvaid keerukaid protsesse lahti rääkida. “Püüame oma kanali kuulajatele kaasahaaraval moel selgitada, mida tehakse, miks tehakse ning kuidas see kõik meie igapäevast elu mõjutab,” selgitas Saluri.

„Hariduse tuleviku“ avaepisood uurib, millises suunas hariduse tulevik liigub. Koolijuhi, õpilase ja poliitikakujundaja vaatest otsitakse vastuseid küsimustele, kui radikaalseid muudatusi on hariduses ja õppimises oodata, mida toovad kaasa personaalsed õpirajad ning mil moel mõjutab õppimist õpetaja muutuv roll teadmiste jagajalt mentoriks. Saatekülalisteks on Tallinna Reaalkooli abiturient Kristjan Suuder, loomisel oleva Pelgulinna Riigigümnaasiumi juht Indrek Lillemägi ja ministeeriumi asekantsler Liina Põld

Värske taskuhääling on kuulajatele kättesaadav SpotifySoundCloudApple podcasts, RSS ja Anchor platvormidel. 

Uued episoodid hakkavad ilmuma kaks korda kuus ning järgmises saate teemaks on üleminek uutele õppekavadele. Juba ilmunud episoodid ja taskuhäälingu kanalite loetelu leiab Haridus- ja Teadusministeeriumi kodulehelt. 

Skip to content