OTSI

“Teeviit juunior tuleb külla” käis kohtumas Kuuste kooli õpilastega

Neljapäeval, 13. aprillil toimus “Teeviit juunior tuleb külla” teine väljasõit, mis viis meid sel korral Kuuste kooli. Kui keegi juhuslikult ei tea, kus Kuuste asub, saate vaadata Eestimaa kaardil Tartumaa poole ja otsida sealt üks kaunis mõisakool. Ühtlasi asub selle lähedal palju põnevaid avastamisväärt kohti Eesti Rahva Muuseumist idüllilise Emajõe kaldani.

Kui õues on praeguseks märgata varakevadisi märke, siis koos Kuuste kooli 1.-6. klassi õpilastega otsime läbi erinevate ülesannete ja rühmatööde meediapädevuse tunnuseid. Lapsed said oma ajusid ragistada, kasutades selleks maailma kõige loovamat tegevust – fantaseerimist, kuna küsimustele “Miks on maailmas pingviinid?” või “Kui Sul oleks 30 sekundit, et öelda Eestimaa inimestele midagi, siis mis see oleks?”, tuli vastused leida lausa ülihelikiirusel.

Kui loovus ja selle kasutamine oli kenasti hoo sisse saanud, jagunesid õpilased rühmadesse, et alustada 90 minutit kestnud uudistetoimetuse tööd tutvustavate ülesannete lahendamist.

Kas Sina tead, kuidas korraldada artikli jaoks ajurünnakut ehk otsida ideesid? Illustreerida ilma fotoaparaadita? Mõelda motiveerivaid lauseid? Koostada intervjuu küsimusi ning neid päriselt katsetada? Kuuste kooli õpilased saavad praeguseks kõigile nendele küsimustele vastata jaatavalt, kuna kõik ülesanded said läbitud lausa hiilgavalt.

Kõige tuttavamad olid need ülesanded 6. klassi õpilastele, kes olid juba varasemalt oma klassiga koostanud suurt ajalehte, mis andis neile ülesandeid lahendades eelise olla veelgi professionaalsemad ja põhjalikumad.

Olgu siia loo lõpetuseks mõned näidisküsimused, mida Kuuste kooli õpilased esitaksid linnuteadlasele:
Millest koosneb lind?
Kuidas õpivad linnud lendama?
Millest linnud toituvad?
Mitu linnuliiki olemas on?
Kui kaua suudaksid linnud elada ilma söögita?

Suur aitäh, hea Kuuste kool, et kutsusite Teeviit juuniori enda 1.-6. klassi õpilastele külla!

Skip to content