Search
Close this search box.
OTSI

Teeviit juunior külas I HK Unicorn Squadi tund küberhäkkimisest Miidurannas

Ühel tuulisel õhtul seadis Teeviit juuniori peatoimetaja Triin sammud Viimsi piirkonnas asuva Miiduranna poole, et saada rohkem aimu tehnoloogia võluritest noorte ükssarvikute elust. Tõsi, otseselt võlumisega siiski tegu ei ole, sest andekad noored panevad proovile oma teadmised, mis aitavad katsetada erinevaid uusi meetodeid tehnika õppimisel. Huvitav fakt: sarnase skeemiga toimivad üle Eesti ükssarvikute tunnid, seega praegu on Sul ainulaadne võimalus ükssarvikute saladuste avastamisel.

Kui ükssarvikute tundi saaks kuidagi ilmestada nutika seadme abil, oleks selleks kindlasti valikus üks nutikas sülearvuti, sest saadudu teadmisi saab samamoodi kanda endaga kaasas ja õppida pidevalt uut.

I osa – ümbrus

Selleks, et arvuti saaks töötada täisvõimsusel, on vajalik stabiilne alus või pind. Tunnis oli heaks pinnaseks kõikide võimalustega ruum, ent samuti hubane ja toetav õhkkond. Lisaks täitis tuba värskelt valminud kaneelisaiade lõhn – ükssarvikute maitsev traditsioon!

II osa – suurepärane tarkvara

Teada tõde, kui soovid saada milleski väga heaks, tasub kuulata ennekõike neid professionaale, kes on saavutanud juba edu ja teevad oma tööd lausa suurepäraselt. Selleks oli küberhäkkimise lahti harutamiseks külla kutsutud ekspert Klaid Mägi – tema tööks ongi erinevate küberteemade mõistatuste lahendamine. Koos tüdrukutega leiti palju ühiseid teemasid, kuidas käituda Internetis tavapärasemast turvalisemast. Esmalt mõtestati laiemalt “häkker=pätt” tähendust, mis lühidalt öeldes on väga tabav võrdlus, sest teiste andmetesse häkkimine ei ole mõistlik tegevus kellegi huvides. Mõisteti ühiselt, et tugev parool on justkui hambahari, mis aitab eemal hoida pahalased.

Tugeva parooli kohta saad teadmisi Targalt Internetis leheküljelt.

III osa – klaviatuur tööle

Peale eksperdiga kohtumist hakkasid ükssarvikud panema saadud teadmisi praktikasse ehk hakati häkkima spetsiaalselt tunni jaoks loodud blogisse. Tuli seadistada kõik olulised programmid juhendaja Liisi ning abilise Markoga, kes õpetasid kõik olulise lausa sekunditega selgeks. Nutika töö tulemusena saidki kõik blogidesse mõne programmi ja kodeerimisega sisse, sest paroolid ei olnud piisavalt kaitstud, millest sai igaüks palju õppida.

Toimiva arvuti eelduseks on palju erinevat, aga tunnist jäi kõlama oluline märksõna kõigile noortele – paroolid on põhjusega, et neid ei suudaks isegi küberhunt ära arvata.

Palju edukaid tegemisi vahvatele ükssarvikutele üle Eesti, meie tulevased sangarid!

HK Unicorn Squad tegemistest saad rohkem teada: Kuidas nutikad tüdrukud on igal nädalal saamas uusi oskuseid tehnoloogiast ja virtuaalmaailmast?

Skip to content