OTSI

Täna tähistatakse esmakordselt Euroopa kirjanike päeva

Euroopa komisjon on sel aastal esmakordselt ellu kutsunud Euroopa kirjanike päeva, mida tähistatakse täna, 27. märtsil. Selle päeva eesmärk on õhutada noori lugema ja tutvustada Euroopa kirjandust kui võtit kultuuride rikkuse avastamiseks. Sel puhul käisime uurimas, milliste Euroopa kirjanike raamatuid lapsed loevad ja soovitavad.

Koostöös Tallinna Keskraamatukogu vahvate laste- ja noorteosakonna spetsialistide Merle ning Taiviga toob Teeviit juunior teieni Tallinna Reaalkooli kolmanda klassi poiste mõtted. 

Otto valis välja suurepärase Astrid Lindgreni menuka lasteraamatu “Meisterdetektiiv Blomkvist”, kus kolm tegelast otsivad suure kirega müsteeriumitele lahendusi.

Uku tõi noorteni unustamatu spordilegendi Mart Poomi eluloo, mille vahendusel saab jalgpalluri elukutsest huvitatu ohtralt uusi teadmisi ning teadmisi kõrgliigadest. 

Kuna Robertile meeldivad mitmekülgsed põnevikud, sai tema valikuks Katarina Mazetti “Kummitused ja spioonid”, millest on olemas lausa terve sari hoogsaid müsteeriume. 

Aitäh meie vahvatele koostööpartneritele Tallinna Keskraamatukogust ja Tallinna Reaalkoolist! Euroopa kirjanike päeva puhul soovime kõigile edukaid mõttelende järgmise raamatu valikul oma riiulisse, kapile või kingituseks.

Mis riigid kuuluvad üldse Euroopasse? Nendest saad rohkem teada Taskutarga lehelt: https://www.taskutark.ee/euroopa-kaart.


Skip to content