OTSI

Sel aastal tähistatakse rahvusvahelist turvalise interneti päeva 7. veebruaril

Sel aastal tähistatakse rahvusvahelist turvalise interneti päeva 7. veebruaril ning seda enam kui 180 riigis üle maailma. Eestis kannab päev tänavu juhtmõtet „Minu andmed on minu vara“, millega kutsutakse koole koos õpilastega läbi mõtlema, kuidas oma andmeid turvaliselt hoida ning millist infot ja kellega veebis jagada.

“Oluline on, et lastel ja noortel ning ka neid ümbritsevatel täiskasvanutel oleksid teadmised ja oskused, kuidas internetis turvaliselt käituda,” rõhutab Kerli Valner, projekti Targalt internetis teavitustöö koordinaator. “Tänapäeval on küberturvalisuse õpetamine nii lapsevanemate kui ka õpetajate poolt sama enesestmõistetav nagu liikluseeskirjade selgitamine. Seejuures saame täiskasvanutena olla lastele heaks eeskujuks,” lisas ta.

Lastele ja noortele toimuvad veebruari jooksul üle kogu Eesti turvalise interneti päeva tähistamise üritused nii koolides, lasteaedades, noortekeskustes kui ka raamatukogudes. Targalt internetis veebilehel on teada antud enam kui 85 üritusest, millest võtab osa üle 7500 õpilase. Näiteks viiakse läbi temaatilisi viktoriine, arutelusid, kutsutakse eksperte külla, mängitakse temaatilisi mänge jmt.

Kõik, kes on enda 2023. aasta turvalise interneti päeva üritusest teada andnud, on kantud Eesti kaardilt. Kes veel ei ole jõudnud endast märku anda, saab seda teha Targalt internetis kodulehel.

2023. aasta turvalise interneti päeva ürituste kaart

Rahvusvaheline turvalise interneti päev toimub juba 20. aastat ning seda tänaseks enam kui 180 riigis üle kogu maailma. Eestis koordineerivad päeva üritusi Targalt internetis projekti raames Lastekaitse Liit, Haridus- ja Noorteamet, Tallinna Tehnikaülikool ja Sotsiaalkindlustusamet.

Meemikonkurss ja meediapädevuse nädal

Teeviit ja Lastekaitse Liidu projekt Targalt Internetis kutsuvad kõiki 7.-26-aastaseid lapsi ja noori osalema meemikonkursilMina ja meediapädevus. Jaga läbi meemide oma igapäevaseid emotsioone ja olukordi, mis juhtuvad meiega meediaavarustes.

Ühtlasi on praegu, 6.– 10. veebruaril, noorteinfoportaali Teeviit ja Targalt Internetis projekti koostöös toimumas meediapädevuse nädal “Minu andmed, minu vara”, mis võtab sel aastal fookusesse andmete temaatika ja käsitleb põhjalikumalt, mida silmas pidada andmete jagamisel internetis.

Loe ja vaata lisaks:
www.targaltinternetis.ee ja Targalt Internetis Facebooki lehelt
Teeviit.ee: Mina ja meediapädevus

Skip to content