Search
Close this search box.
OTSI

Rikkaks Saamise Õpik kui tööriist lastele rahatarkuse õpetamiseks

Jaak Roosaare kirjutatud Rikkaks Saamise Õpik on tänaseks Eesti enimmüüdud majandusraamat, mille on endale soetanud enam kui 15 000 lugejat. Kolmest osast koosnev raamat, kus teemadeks rikkuse mõiste, säästmine ja investeerimine, on tänu sponsoritele jõudnud ka paljudesse koolidesse.

“Kas Sina tead kuidas rikkaks saada? Kuidas saavutada olukord, kus raha töötab Sinu eest ja Sina võid teha asju, mis meeldib? Kui Sa ei tea, tee endale ja oma lähedastele teene ning investeeri oma finantsharidusse veidi aega!”, kõlab autori üleskutse õpiku koduleheküljel.

Kuidas ja miks Rikkaks Saamise Õpik sündis?

2012. aasta kevadel käis Jaak koolis õpilastele rääkimas, millega ta pärast kooli lõppu on tegelenud. Ütles, et tema eesmärgiks oli võimalikult ruttu rikkaks saada ja alustada uut elu, olles vaba tööl käimise kohustusest. Et ta tahtis võimalikult palju aega veeta oma perega, reisida mööda maailma ringi ja tegeleda oma hobidega.

“Kuidas siis rikkaks saada?” küsis üks õpilane tagant reast. Jaak Roosaare andis endast parima, et talle antud 30 minuti jooksul seletada paari olulisemat põhimõtet – 50% klubiga liitumist, passiivse sissetuleku loomist, dividende. Samal ajal tundis ta seda, et mida rohkem ta sellest räägib, seda vähem õpilased temast aru saavad. Sest koolides ei õpetata, kuidas rikkaks saada.

Kui loeng oli lõppenud, tuli tema juurde matemaatikaõpetajast klassijuhataja ja tunnistas, et hoolimata oma erialast, ei tea ta investeerimisest midagi – ja küsis, kas see ikka riskantne ei ole. Nad vestlesid veidi ja lahkudes küsis õpetaja temalt, kas Jaak oskaks talle soovitada mõnda õpikut, mis aitaks õpetajal end teemaga kurssi viia.

Jaak lasin mõttes silmade eest läbi kümned ja kümned investeerimisteemalised raamatud, mida ta oli lugenud. Ometi ei osanud Jaak matemaatikaõpetajale midagi konkreetset soovitada. Ta soovis, et oleks olemas raamat nimega „Rikkaks Saamise Õpik“. Ja nii see raamat sündiski!

Loe ja vaata lisaks Jaak Roosaare kodulehelt.

Skip to content