Search
Close this search box.
OTSI

Mis on sexting sõnumid? 

Sexting on seksuaalse sisuga sõnumite, piltide või videote saatmine teisele inimesele. On iga inimese enda teada, kas see sobib neile või mitte. On igati okei öelda, kui sa ei soovi sexte saada.

Sul on õigus tunda ennast mugavalt ja turvaliselt. Kui keegi saadab Sulle soovimatuid seksuaalset sisu, siis ta peaks Sinu piire mõistma, kui Sa ütled talle, et see pole okei.

Soovimatu seksuaalse sisu saamine, näiteks kui keegi saadab Sulle endast alasti pildi ilma Sinu loata, võib olla ebameeldiv. Artikli lõpus on viide lingile, kus saab uurida, mida teha, kui tekib selline olukord. 

Kui Sa pead vestlust kellegagi, kes Sulle meeldib ja saad soovimatu seksuaalse sisuga sõnumi. Võib tekkida mure, et kui vestluspartnerile enda mõtteid avaldada, võib ta solvuda ja vestlemise hoopis lõpetada.

Siin tuleb olla temaga aus. Kui kaaslane austab Sind, siis ta ei pressi oma tahtmist peale.

Nagu iga seksuaalse tegevusega, peaks see olema vastastikusel nõusolekul. See tähendab, et seda teevad kaks inimest omavahel. Mõlemad soovivad seda teha. Nad on valmis iga hetk lõpetama, kui teine inimene ei tunne ennast mugavalt.

Mida teha, kui ikkagi neid sexting sõnumeid saadetakse, aga Sina ei soovi. Selle kohta saad lugeda siit.

Allikas: Spunout

Artikli tõlkis noorteinfoportaal Teeviit vabatahtlik Sabine Liisa Pärn.

Artikli toimetas noorteinfoportaal Teeviit juunior peatoimetaja Liise Timmo.

Skip to content