OTSI

Kirjuta kaasa I Teeviit juunior ootab kaastöid ja pakub lahedat külalistunni võimalust

Teeviit juunior on 2022. aasta sügisel avatud 7–12-aastastele lastele suunatud info- ja mänguportaal, mille loojaks on Haridus- ja Noorteamet. Sisu luuakse koostöös Lastekaitse Liiduga, mille esindajatest moodustub Teeviit juuniori toimetus. Selleks, et edastada infot mitte ainult lastele, vaid ka reaalselt koos lastega, ootab portaali toimetus kaastöid. Lisaks stardib veebruaris “Teeviit juunior tuleb külla”. 

“Meie jaoks on oluline, et info kogumises ja edastamises saaksid kaasa lüüa ka lapsed ja noored ise,” kirjeldas Teeviit juuniori peatoimetaja Triin Sooäär. Ennekõike on see praegu üleskutse õpetajatele (sh lasteaia õpetajatele) ning noorsootöötajatele, kes juba praegu oma igapäevase töö raames selles vanuses laste mõtteid kirja panna aitavad. 

“Oleme huvitatud nii emakeele tunni raames kirjutatud lahedast loost kui ka noortekeskuses pooljuhuslikult kirja pandud luuletusest,” tõi Triin paar konkreetset näidet. Neil puhkudel on Teeviit juuniori toimetus suurima hea meelega võimendamas neid laste mõtteid, mis juba nii ehk naa kirja pandud.

Teeviit juunior tuleb külla

Lisaks sellele, et Teeviit juuniori toimetus ootab laste kaastöid, alustab veebruaris ka “Teeviit juunior tuleb külla”. Tegemist on meediateemalise töötoa-külalistunniga.

Kuna 7–12-aastased lapsed on selline sihtgrupp, kes veel iseseisvalt ringi ei reisi ning koolitustel ei käi, pakub Teeviit juuniori toimetus lastele suunatud meediaõpetuse külalistundi. Töötoa formaadis külalistunni pikkuseks on vastavalt kooli soovile kas 45 või 90 minutit. Selle raames saavad lapsed põgusa teoreetilise sissejuhatuse ning lisaks on võimalik järele proovida, mis tunne on olla ajakirjaniku või intervjueeritava rollis. 

Paaris koolis, kes selleks soovi avaldavad, on plaanis salvestada ka Teeviit juuniori taskuhäälingu klipid. See tähendab, et mõned lapsed saavad ka reaalse stuudiokülaliseks olemise kogemuse.

Kui kellelgi selle jutu peale mõte jooksma hakkas, andke endast palun märku Teevit juuniori peatoimetaja Triinule. Saatke kiri Triinsooaar@gmail.com või võtke ühendust sotsiaalmeedia kaudu: Instagram, Facebook.

Loodetavasti peatse kuulmiseni ning paljudega ka kohtumiseni!


Loe ja vaata lisaks:
Haridus- ja Noorteamet avas lastele mõeldud info- ja mänguportaali

Skip to content