Search
Close this search box.
OTSI

Kes on tegelikult teisel pool ekraani?

Internetis on väga lihtne leida uusi tutvusi ja luua sõprussuhteid. Näib, et läbi ekraani on seda justkui palju lihtsam teha kui päriselus. Aga sellega kaasnevad ohud! 

Äge, et internet avab maailma ja laseb suhelda kellega iganes. See isik võib olla Sinuga samast soost või mitte, jagada samu huvisid, aga kas ta on päriselt ka see, kellena ennast tutvustab? 

Erinevad sotsiaalmeedia platvormid võimaldavad luua konto, ilma et peaksid selle registreerimiseks märkima enda kohta ühtegi tõest fakti. 

On mitmeid juhtumeid, kus noor on leidnud endale internetist uue sõbra, kohtudes mõistab, et tegu polnud üldse inimesega, kes piltide peal oli. See aga võib väga ohtlikuks kujuneda.

Kui tutvud internetis uue inimesega, kontrolli, kas leiad ta teistel platvormidelt. Kas tema nime otsingusse pannes, leiad infot tema kohta? Vaata, kas pildid, mida ta on jaganud, lähevad kokku sellega, mis leiad muudelt platvormidelt? 

Kui olete internetis juba mõnda aega suhelnud ja soovite kohtuda, siis lepi esmalt kokku videokõne. Sel moel saad kindlaks teha, et inimene on Sulle vähemalt vanuse ja muu välise osas tõtt rääkinud.

Kui pärast videokõne kasutamist otsustad uue tuttavaga kokku saada, siis tee seda kindlasti avalikus kohas! Selleks sobivad näiteks kohvikud, kaubamajad ja teised kohad, kus teie ümber on palju inimesi. 

Allikas: Peaasi

Artikli toimetas noorteinfoportaal Teeviit juunior peatoimetaja Liise Timmo.

Skip to content