Search
Close this search box.
OTSI

Kerged söögid, mida ise valmistada

Tahaksid proovida ise kokkamist, aga ei tea, kust alustada? Toome Sinuni mõned ideed, mille tegemist võiksid proovida. Kui hakkad toitu valmistama täiesti esimest korda, siis tee seda vanematega koos!

Võileibade tegemine on üks kõige lihtsam viis oma kõhtu lühikeseks ajaks täita. Nende söömine suures koguses ei ole hea, aga koolis vahepealaks või õhtu ooteks on see hea snäkk! 

Võileivale võid panna kõike, mis meeldib: võid, juustu, sinki, köögivilju ja muid lemmik täidiseid.

Kui Sul on kodus blender või midagi muud, millega saab smuutit teha, siis ka see on hea vahepala kooli! Smuutisse võid panna oma lemmik puuvilju. Olgu selleks banaan või õun. Põnevaid smuutiretepte lastele pakub Blender Juice

Siin on vaja ema-isa abi, sest salati valmistamiseks on vaja teravaid nuge. Salati sisse võib panna erinevaid köögivilju: tomatit, kurki, salatit, maisi ja palju muud hea, mida külmkapist leiad! 

Saab ka teha magusat puuviljasalatit: mango, pirni, õuna, arbuusi ja muu sellisega. SIIT leiad veel ägedaid salati retsepte. 

Kui köögis hakkab tekkima vilumus, siis võib proovida ka mõnda pastat: carbonarat, bolognese. Uuri vanematelt, kuidas pasta tegemine käib!

Artikli toimetas noorteinfoportaal Teeviit juunior peatoimetaja Liise Timmo.

Skip to content