Search
Close this search box.
OTSI

Järva-Jaani õpilased kasvatasid emadepäevaks ise lilletaimed

Märtsikuu lõpus oli Järva-Jaani Gümnaasiumi 3. klassi lastel palju uudistamist ning ka tegevust, sest alustati lillede ja taimede külvamisega. Nüüd, vahetult enne emadepäeva  istutatakse need taimed kastidesse ümber. 

“Lilled on nagu inimesed, ka nende eest on vaja hoolitseda,” sõnas üks õpilastest. Nii mõnigi laps lisas, et see oli neile esimene kord midagi sellist teha. Samas oli ka neid, kes kodus ja koolid olid varasemalt oi kui palju erinevaid taimi kasvatanud.

Nende klassi õpetaja Marge Terras selgitas, et nad ikka igal aastal püüavad tuua loodust lastele lähemale ning igal aastal on miskit mulda pandud. Samuti on neil klassis eraldi roll loodusehoidjal, kus õpilane peab päeva jooksul hoolitsema erinevate taimede eest, neid kastma ja tolmu võtma. 

Külvamine koosnes mitmest etapist – kõigepealt jaotasid poisid mulla kastide vahel, seejärel tõid vett ja niisutasid pinda. Tüdrukud samal ajal kirjutasid lusikatele taimede nimed, et pärast õiged taimed üles leida. Peale seda võis alata külvamine, käega tehti ette vagu ning pandi seemned sinna sisse.

Viimase asjana niisutati veelkord mulda ning viidi taimed raamatukogu aknalauale päikest koguma. „Nüüd jääb oodata vaid lillede kasvamist,“ hüüdis üks lilli istutanud laps.

Seekordne lillede külvamise projekt on jätk mullusele Jalgsema isadepäeva sündmusele, mil isad ja lapsed meisterdasid ühiselt taimekaste. Külavanem Heli Kark ütles, et lillekaste tehti Järva-Jaani piirkonna kõigi üheksa küla jaoks.

Tekst ja foto: Maris Praats
Järva valla meediaspetsialist

 

Skip to content