Search
Close this search box.
OTSI

Ära usalda kõike, mida näed: rahateemaline sisu sotsiaalmeedias

Kas Sa oled märganud, et sotsiaalmeedias räägitakse rahast, jagatakse erinevat informatsioon, müüakse ja ostetakse asju. Selles kõiges on palju kasulikku, aga ka valelikku teavet. 

Selles artiklis räägime, miks ei tasu alati usaldada kõike, mida näed. 

Tuletame meelde, mis on sotsiaalmeedia? Sotsiaalmeedia on koht, kus kõik inimesed saavad jagada pilte, võtta sõna ja jagada, mida hing ihkab. Nende seas võib olla kasulikke nõuandeid, kuid mitte kõik ei ole eksperdid ehk spetsialistid ning võivad jagada valeinfot.

Kõige olulisem on kontrollida allikaid! Oluline on teada, kust ja kellelt finantsnõuanded pärinevad. Kas see on usaldusväärne inimene või lihtsalt kellegi arvamus? Eksperdid ja finantsasutused on tavaliselt usaldusväärsemad.

Õpi mõtlema kriitiliselt! Ära võta kõike kui tõtt. Küsi küsimusi ja kaalu erinevaid vaatenurki enne, kui midagi usud, teed või ostad. 

Kui oled millegi suhtes segaduses, räägi oma vanematele või õpetajatele. Neil on kogemusi ja aitavad Sul mõista, milline finantsinfo on kasulik ja hea.

Sotsiaalmeedia on tore koht, kuid ära unusta olla ettevaatlik ja mõelda oma rahaliste otsuste üle. Usalda rohkem eksperte ja oma lähedasi ning õpi finantsinfole kriitiliselt lähenema!

Artikli toimetas noorteinfoportaal Teeviit juunior peatoimetaja Liise Timmo.

Skip to content