fbpx

Johanna Eendra kogemuslugu: esimesest praktikast otse tööle ehk SEB #YouthLAB’i kogemuslugu

Praktikat meenutades tundub see olevat kauge minevik, kuna vahepeal on minu karjääris, elus ja mõttemaailmas nii palju muutunud. Samas on esimese praktikakogemuse ja tänase minu vahel … vaid üks aasta. Jah, just selline aeg eraldab noort praktikanti panga koolituse ja arenduse spetsialistist.

Aga räägime sellest aastast veidi lähemalt.

Kõik algas 2019. aasta märtsis, kui otsustasin minna praktikale. Olin SEB Youth LAB’i innovatsiooniprogrammist juba eelnevatel aastatel kuulnud ja kuna mõte praktikast SEB-s natukene heas mõttes isegi hirmutas, siis arvasin, et see on just täpselt see õige koht, mis mulle korraliku arenguvõimaluse annab. Kuna tol hetkel õppisin Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor personalijuhtimist, võtsin eesmärgiks saada praktikat personaliosakonnas, mida SEB õnneks tol aastal ka pakkus. Seega sain juuni alguses SEB kõrghoonesse astudes säravate silmade ja peksleva südamega tundmatusse vette hüpata ning päris ausalt – ma ei kujutanud ettegi, mis mind ees ootab.

Ma ei hakka vist pikemalt rääkima sellest, et pangas ei kannagi kõik pliiatsseelikuid ja kõik ei olegi meeletult tõsised, nagu see pangatöötaja stereotüüp ette näeb. Loodan, et see müüt on juba murtud. Samas pole ma ise kunagi varem kontoris töötanud ja iga sellega seonduv detail oli minu jaoks teistsugune ja põnev. Paratamatult käisid peast läbi mõtted, et kas ma ikka sobin siia nende tarkade ja tähtsate inimeste keskele, aga ei läinud kaua, kuni sain aru, et mind ümbritsevad inimesed on väga heatahtlikud ja abivalmid.

Mäletan, et praktikale minnes ei osanud ma ootusi seada. Olin selles mõttes puhas leht ja valmis kõik vastu võtma. Praktika jooksul personaliosakonnas üritasin oma kolleegidele abiks olla, ei seadnud endale mingi valdkonnaga seotud piiranguid, täitsin väga seinast seina ülesandeid ning tänu sellele sain väga erinevate teadmiste ja kogemuste võrra rikkamaks. Ülesanded ulatusid väga loomingulistest disainimisülesannetest kuni Excelis ülevaatlike tabelite koostamiseni. Ütleme nii, et kohvi toomisega ei ole ma hetkegi tegelnud – iga hetk olid mul ees „päris“ ülesanded, mille eest olen panga meeskonnale tänulik.

On oluline mainida, et praktika SEB-s hõlmab endas ka osalemist Youth LAB’i innovatsiooniprogrammis koos teiste praktikantidega. See tähendas seda, et iga nädal tulime oma meeskondadega kokku, osalesime innovatsiooniteemalistes töötubades ning töötasime välja uusi, meie seisukohalt vajalikke pangateenuseid ja ideid. Kui praktika tööosa aitab praktikandil mõista, millest hakkab koosnema tema tulevane elu, siis Youth LAB annab aimu ettevõtlusest, ettevõtete toimimisest ning uute teenuste-toodete loomisest ja disainist.

Oma praktikakogemust kokku võttes pean ütlema, et selle suurim pluss oli mitmekülgne kogemus. Kirsiks tordi peal aga sai see, et sain jätkata personaliosakonna ridades, toetades koolituse ja arendusega seotud tegevusi. Viimane pole üllatus, sest 2019. aastal jätkas iga 4. praktikant pangatööl ja seega minu juhtum pole reeglite vastane vedamine või eriline erand. Oma uut tööd teen rõõmsalt ka tänaseni.

Mida veel öelda? Ma arvan, et ülikoolis eriala valides peab ära proovima, kas valitud eriala Sulle sobib või mitte. Täna elame kõik kiiresti muutuvas maailmas ja elu jooksul on okei proovida mitmeid erinevaid asju. Kuid kõige tähtsam sõna on siin „proovida“. Ükskõik, mida Sa valid, haara kinni igast võimalusest, mida elu (haridus ja praktika!) pakub – nagu kõigega elus. Päeva lõpuks vastutame me ise selle eest, mida me teame ja mida erinevatest kogemustest kaasa võtame ning keegi ei tea kunagi päriselt, mis milleni võib viia ja millal mõni teadmine või tutvus kasuks võib tulla. Mida suurem on sinu oskuste ja kogemuste pagas, seda paremad on šansid suurepäraselt hakkama saamiseks.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus