fbpx

Iga noor võiks vabast tahtest appi minna

12.02.2018
Kaie Pranno, noorteinfo peaekspert

Vabatahtlik töö toob toredaid uusi tutvusi ja vaheldust igapäevategemistesse, pakub häid tundeid ja avardab silmaringi. Iga noor võiks kord vabast tahtest mõnele organisatsioonile või ettevõttele appi minna. Just nii on võimalus omandada näiteks tulevikutööks oskusi ja teadmisi või lihtsalt toita oma kirge mõne huvipakkuva valdkonna tegevustega.

Vabatahtlikuna töötamine on muutumas ka noorte seas üha populaarsemaks, kuna sellisel viisil töötamisel on mitmeid eeliseid. Enamasti töötavad vabatahtlikud väikese koormusega ning teevad head just nii palju, kui on jaksu ja jõudu või vajadust. Lisaks on võimalus valida erineva pikkusega vabatahtlikku tööd, alates ühest päevast kuni pikaajalise kuulumiseni mõne organisatsiooni töösse.

Vabatahtlikuna avaneb võimalus tasuta õppida ja omandada kogemusi oma ala tippudelt ja spetsialistidelt. Lisaks saab kõik vabatahtliku töö kogemused ka hiljem tööturule sisenedes ära kasutada ja oma CV-sse lisada. Mis saab veel paremaks minna?

Vabatahtlik Saara: “See on nagu mingi pisik: kui juba korra kuskil tegutsenud ja positiivselt meelde jäänud oled, kutsutakse sind ikka tagasi – või edasi – ja vahel viivad kontaktid korraldajate ja kolleegidega lausa tõsisemate ja püsivamate ametiteni.”

CV-sse erinevate omandatud kogemuste lisamine ja nende kirjeldamine on üsna mahukas töö. Saad juurde lisada vabatahtliku töö kogemused, kuid kas kõik kogemused tulevad alati meelde? Meenuta ja pane kirja kõik alates mõne organisatsiooni juures vabatahtlikuna tegelemisest, kuni näiteks õpilasesinduse tegevuseni ja kogukonnapidude korraldamiseni! Pane kirja:

  • kõik organisatsioonid ja asutused, kus oled vabatahtlikult tegutsenud;
  • kõik tööülesanded, mida oled täitnud;
  • kõik tegevused, mille eest oled vastutanud;
  • analüüsi, milliseid oskusi oled selle käigus omandanud.

Vabatahtlik Saara: “See on üks vabatahtlikuks olemise positiivsetest stereotüüpidest: raha ei saa, aga kuludega nulli ikka, lisaväärtuseks hüved ja kogemus. Kogemus, kusjuures, ei pruugi olla ainult selline, millest sõpradele hiljem vahva rääkida, vaid miskit, mille abil oma CV-d täiustada.”

Kõik olulised ja praktilised kogemused tulevad tööturul või praktikakohal edaspidi kasuks. Vabatahtlikust tööst ja võimalustest vabatahtlikuna saad rohkem lugeda siit.

Koostatud Vabatahtlike Värav allika põhjal 2018.aastal.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus