fbpx

Helerini kogemuslugu: praktika on esimeseks töökogemuseks hea võimalus praktiseerida õpitut

Praktika võib esimese töökogemusena tunduda hirmutav. See oli minu jaoks kui pea ees vette hüppamine – teadsin, et jõuan kuhugi välja, ent mis saab edasi või kuidas mul läheb, see selgus praktika jooksul. Olen Helerin Leemets ning siin on minu lugu sellest, kuidas ma käisin esimest korda tööl.

Õpin Viljandi Kultuuriakadeemias kogukonnahariduse ja huvitegevuse erialal. Õpinguid alustasin 2018. aasta sügisel. Antud eriala on mulle juba õppimise ajal andnud palju võimalusi teha suuremaid ja väiksemaid praktikaid, mis annavad hästi aimu sellest, mida ma õpin ja mida ma tulevikus teha võiksin. 2019. aasta suvel oli mul võimalus esmakordselt minna tööle praktikandina noortelaagrisse kasvatajaks.

Esimene samm, mille pidin laagrisse tööle minemiseks tegema, oli laagrikasvataja osakutse taotlemine ja eksami sooritamine. 17.06.2019 sain teada, et mulle on antud laagrikasvataja 4. taseme osakutse ja võin minna suvel laagrisse praktikat tegema. Selleks tuli leida sobiv praktikakoht, uurida, mis on minu tööülesanded, leppida kokku kuupäevad ning ajada korda paberimajandus. Minu praktikakoha valik sõltus suuresti minu elukohast ning õnneks oli mu kodust 24 km kaugusel olemas toimiv noortelaager.

Mis tööd ma siis praktikal tegin?

Olin laagrikasvataja ning minu peamiseks tööks oli noortega suhtlemine, tegevuste läbiviimine, noorte juhendamine ning korra tagamine, et ei juhtuks õnnetusi või pahandusi. Suurim väljakutse oli minu jaoks töötoa läbiviimine. Teemaks oli joonistamine ning kuna kahel lapsel oli tulemas sünnipäev, siis võtsin eesmärgiks teha koos lastega sünnipäevalastele kingitused. Lasin igal lapsel joonistada sünnipäevakaardi poisile ja tüdrukule ning hiljem meisterdasin ise kaartidele ümbrised.

Laagrikasvatajana töötades on minu arvates oluline olla rahulik, aktiivne, tähelepanelik. Kindlasti tuleb osata suhelda noortega ning olla valmis ootamatusteks, mida tuleb lahendada või aidata lahendada. Noortega töötades on oluline näha, millal probleemide puhul tuleb sekkuda ja millal tuleks lasta noortel ise probleem lahendada. See aitab noortel arendada probleemilahendus oskust, mis tuleb kasuks edaspidises elus.

Peaaegu aasta hiljem on mul ikka meeles see tunne, millega ma esimesel päeval praktikale läksin. Ma olin heas mõttes elevil, aga samas ka hirmul, sest ma ei teadnud, mis saama hakkab. Kindlasti andis mulle enesekindlust koolis õpitud teoreetiline pool. Laagrivahetus kestis 6 ööpäeva ning selle aja jooksul sai selgeks, et mulle meeldib olla laagrikasvataja ning suve jooksul tegin veel kolmes laagrivahetuses kasvatajana tööd.

Oma kogemusest lähtudes saan öelda, et praktika on esimeseks töökogemuseks hea võimalus praktiseerida õpitut. Tihti on nii, et koolis õpitakse ära teoreetiline pool ning siis on aeg seda praktikal praktiseerida ning näha, millised võtted ja tegevused päriselt toimivad ning mis mitte. Mina saan öelda, et praktika näitas mulle ühte töövõimalust, mis mulle meeldis ning andis ettekujutuse laagrikasvataja tööst. Minu õpitav eriala annab mulle tulevikus veel võimalusi proovida erinevaid töökohti, mis on omaette väärtus.

 

 

 

 

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus