fbpx

Hea Eeskuju konkurss kutsub tunnustama silmapaistvaid noori

7. augustist kuni 31. augustini saab esitada kandidaate Hea Eeskuju on tunnustuskonkursile, millega tunnustatakse neid üld- või kutsehariduskoolis õppivaid koolinoori, kes on oma vabast tahtest viinud kodukandis ellu midagi sellist, mis väärib kogu Eesti tähelepanu. 

Hea Eeskuju konkurss toimub sel aastal neljateistkümnendat korda. Konkursile saab esitada noori, kes on teistele mingil viisil eeskujuks, olgu see siis kas kohaliku kogukonna tasandil või üleriigiliselt. Tänavusel aastal on võimalus esitada ka kuni 10-liikmelisi gruppe. Oluline ei ole teo suurus, vaid see, missugust mõju see teistele ühiskonna liikmetele avaldab. Hea Eeskuju konkursi eesmärgiks on näidata et noored ei ole mitte ainult meie tulevik, vaid nad loovad tulevikku juba tänasel päeval.

Möödunud aastal pälvis Hea Eeskuju tiitli Narva Vanalinna Riigikooli abiturient Vladislav Virtonen, kes on sotsiaalse ettevõtte Edukoht kaasasutaja, ta on osalenud Erasmus+ noortevahetustes ja treeningutes Eestis ja välismaal. Ta oli Sillamäe Noortenõukogu loomisel selle esimene projektijuht ja aseesimees. Viimased 2 aastat on ta õpetanud juhtimisoskust ja inglise keelt programmis ACCESS. Vladislav on osalenud vahetusõpilasena ka FLEX programmis, kus ta esindab praegu Ida-Virumaad. Vladislav on tegev ka Ida Prefektuuri abipolitseinike ridades. “Ma tahaksin noortele rääkida ja näidata, et kui sa tahad midagi saavutada, siis kõik on võimalik. Sõltumata sellest, kas sa kasvasid üles vanematega või ilma, kas sinu perel on suur sissetulek või väike. Kõik on võimalik, kui piisavalt palju tegutseda,” kirjeldab Vladislav Hea Eeskuju 2020 tiitli olulisust.

Esitatud taotluste seast valib žürii välja 15 finalisti, kelle hulgast selgub laureaat, ning välja antakse ka Suurima Julguse tiitel. Konkursi patroon on riigikogu liige Kristina Šmigun-Vähi. Hea Eeskuju tiitli pälviv noor saab konkursi peatoetajalt Swedbankilt preemiaks 1700 eurot, Suurimale Julgusele on preemia välja pannud Telia. Konkursi finaliste tänatakse Laheda Koolipäeva noortekonverentsil toimuval tänugalal 7. oktoobril. Oma kandidaadi saab esitada juba täna aadressil heaeeskuju.ee/avaldus. Esitajaks võib olla nii eraisik kui ka asutus. 

Lisainfo: 

Heleri Tähtre

Hea Eeskuju 2021 projektijuht

E-mail: heleri@noortekonverents.ee

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus