fbpx

Hea eeskuju finalist Johannese kogemuslugu: oskus oma aega planeerida on väga vajalik

01.11.2020
Maris Praats, sisuloome tiimijuht

Võin väita, et mu lugu sai alguse kuuendast klassist, kui otsustasin skautidesse astuda. Sealt aga tuli välja, et vabatahtlik töö, noorsootöö ning töö organisaatorina on mu tugev pool. 8ndast klassist alates kuulusin õpilasesindusse, kus olin väga aktiivne ja alati abivalmis. Hetkel olen 12ndas klassis ning kolmandat aastat oma kooli president. 

Minult on mitu korda küsitud, et “Kas sul polnud hirmus saada presidendiks kogemuseta?” Mul on aga selle peale vastuseks vaid üks tsitaat, mille kirjutasin ülesse ka oma päevikusse: “Ära karda seda, et ei õnnestu. Karda seda, et ei proovi!” 

Olen alati valmis kaasama noori ja pakkuma neile midagi huvitavat ja põnevat. Näite võin tuua eelmisest õppeaastast, mil distantsõppe ajal tuli ette mitu online üritust, selleks et teha online tunde põnevamateks. Üks algatustest oli  “Õppeabi projekt”, kus mina ja veel üks aktiivne noor leidsime gümnasiste, kes olid valmis abistama endast nooremaid. Olin ise üks gümnasistidest, kes aitas õpilasi matemaatika ja eesti keelega. 

Ma osalen alati talgutel ning kaasan endaga ka võimalikult palju noori. Uskuge mind – see on põnev!
Muidugi kõik ei lõppe õpilasomavalitsusega! Osalen ka Lasnamäe Noortenõukogus peasekretärina, kus esmaselt olin tavaline liige, kes tahtis teha Lasnamäed paremaks paigaks. 

Lisaks osalen võimalusel ka erinevates projektides ning noortekonverentsidel. Ka selle kohta küsiti mult mitmeid kordi, et kust kohast ma nendest projektidest kuulsin. Vastus on väga lihtne – internet. Nett sisaldab tohutu palju infot projektide kohta, kuid, kui sa ei leia, siis on alati sinu jaoks olemas noortekogud, noortekeskused ja õpilasomavalitsused, kes kindlasti oskavad sulle huvipakkuvaid projekte tutvustada. 

Nii palju kohustusi, kuid ainult 24 tundi päevas? See ei ole minu jaoks probleem! Oskus oma aega planeerida on väga vajalik ja et selleni jõuda, kasutasin ja siiamaani kasutan päevikut (või kalendrit telefonis) märkmete, päevaplaanide ning tegevuste jälgimiseks ja üles märkimiseks.
Lisaks selle olen ma ka sportlik inimene. Eeldatavasti, sport võtab mu viimast energiat ära, kuid olen aru saanud, et sport ainult lisab minusse uut energiat ja parandab mu vaimset tervist.

Lõpetuseks lugu kuidas minust “Hea eeskuju” finalist sai. Nimelt minu kooli õpilasomavalitsuse liikmed salaja pakkusid mind finalistiks ning komisjon otsustas, et olen seda väärt!
Sellest johtuvalt ütlen alati oma noortele, et olgem kõik tublid ja aktiivsed!

Artiklit toimetas sisuloome- ja koostöösuhete tiimi liige Mariliis Lulla 

Artikkel on valminud 2021. aastal.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus