fbpx

Gertrud Roosi kogemuslugu: järgi südant ning tee, mida soovid

21.12.2020
Maris Praats, sisuloome tiimijuht

Noorteinfoportaali Teeviit detsembri teemaks on väärtused. Seekord jagame noore laulja Gertrud Roosi lugu. 

Olen väga suur perfektsionist ning oma loominguga tegeledes pean korda saama iga väiksemagi vea. Samuti olen iseenda suurim kriitik. Muidu olen positiivne ja avatud meelega. Ma armastan oma aega planeerida ja endale eesmärke seada, sest arvan, et endi eesmärkide poole on huvitav ja lahe püüelda. Armastan muusikaga tegeleda ning hiljuti on lemmikuks tegevuseks ka trenni tegemine saanud.

Mis muusikat täpsemalt teed? Kuidas jõudsid muusikani?

Täpsemalt ei oska öelda mis mu muusika stiil on, ütleks, et kuskil indie ja shoegaze žanri vahepealne. 

Olin juba väiksest peale muusikast huvitatud. Juba lasteaias ütlesin, et saan lauljaks. Põhikoolis hakkasin palju põhjalikumalt muusikaga tegelema ning kirjutasin juba laule

Millised on olnud sinu suurimad saavutused?

Neid on palju aga ütleksin, et kui ma veel wafis käisin siis waf kooriga Eesti laulul ja Eesti Muusikaauhindadel esinemine, samuti ka nüüd hiljutisel lauluvõistlusel eripreemia  võitmine, kuna ma ei ole paljudel võistlustel käinud, oma muusikavideo tegemine oli samuti eriline. 

Kuidas sa defineerid enda jaoks väärtusi?

Minu jaoks on väärtused nii inimesed kui ka esemed ja eesmärgid. Näiteks mu suurteks väärtusteks on mu pere ning materiaalse kohapealt mu muusika stuudio, tehnika, väärtuslikuks eesmärgiks on edukas muusikakarjäär. 

Mille üle oled tänulik?

Olen tänulik oma pere eest, kes on väga toetavad, samuti ka sõprade eest, kes ergutavad mind ja on mind aastate jooksul abistanud ja toetanud. Olen tänulik ka läbi aegade erinevatele juhendajate ning koostööpartnerite eest, kellega on vinget kraami saanud luua.

Millest saad sa inspiratsiooni?

Saan inspiratsiooni palju enda ümbrusest, suhetest erinevate inimestega, emotsioonidest, klassikalisest muusikast ning lausetest või fraasidest, mida olen kuulnud või öelnud.

Kas väärtused mõjutavad sinu otsuseid?

Kindlasti kui näiteks laulu kirjutades tahan teksti kirjutada midagi personaalsemat siis tavaliselt kas kirjutan läbi lillede või puudutan mõnda teemat väga õrnalt, sest tean, et paljud mu lähedased kuulavad mu laulu sõnu ja siis ei suuda neile seletada, miks ma näiteks kedagi vihkan või keda ma oma unes näen ja igatsen nii väga. Niiet kokkuvõtvalt öeldes mõjutavad väärtused väga mu otsuseid

Millised traditsioonid on sul jõulude ajal? Kas sa väärtustad traditsioone?

Jõulud veedan alati pere seltsis ning meie traditsiooniks on jõulufilmide vaatamine ning raadio kuulamine. See on mul alati südamelähedane ning ma ei oskagi jõule teistmoodi ette kujutada.

Mida tahaksid öelda noorele, kes mõtleb alles, mida teha tahaks?

Kindlasti järgida südant ja teha, mis sulle teha meeldib ja mitte kuulata teisi, sest see on sinu tulevik ja sa naudid elu rohkem kui sa tegeled sellega, mida sa armastad.

Anna palun noortele soovitusi seoses raamatute ja äppidega.

Ise loen rohkem luulet ilukirjandusliku poole pealt ja palju muusika produtseerimisega seotud  raamatuid, soovitan raamatuid Rupi Kauri poolt. Kõige populaarsem muidugi “Piim ja mesi”

ja Eestiga seonduvatest raamatutest soovitan “Puhastus” ja “Kuhu tuvid kadusid” Sofi Oksaneni poolt. 

Äppidest võin soovitada muusika koha pealt Splice, inspiratsiooni leidmiseks Pinteresti, ja meelelahutuse kohapealt naudin TikToki ja Among usi.

Küsis noorteinfoportaal Teeviit sisuloome tiimi koordinaator Maris Praats

Artikkel on avaldatud 2020. aastal

.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus