fbpx

Gaida Kertu kogemuslugu: raadiotöö on minusse süstinud julgust

02.03.2021
Maris Praats, sisuloome tiimijuht

Noorteinfoportaali Teeviit märtsikuu teemaks on minu digielu. Sellel kuul keskendume muuhulgas ka meediapädevusele, interneti turvalisusele aga ka kogemuslugudele inimestega, kes meediaga pidevalt kokku puutuvad. Seekord oleme teinud loo Gaida Kertu Roosiga, kes tegeleb Tõrva Raadioga.

Olen Gaida Kertu Roos ning 18-aastane. Vabal ajal mängin ma võrkpalli ja viiulit, võtan osa Tõrva Gümnaasiumi õpilasesinduse ja Tõrva Noortevolikogu tööst, meeleldi loen ja teen ka muud sporti ning otseloomulikult võtan osa Tõrva Raadio tööst.

Kuidas jõudsid Tõrva raadioni ning millega täpsemalt seal tegeled?

Liitusin Tõrva Raadioga pärast seda, kui meile seda koolis lähemalt tutvustama tuldi. Täitsin eelneval hooajal õhtuvööndi toimetaja kohustusi, mis tähendas vastutust õhtuvööndi saadete toimimise eest, samuti loen raadios uudiseid ning juhin erinevaid saateid: Mõrvad ja müsteeriumid, milles räägime kaassaatejuhi Roosiga verdtarretavatest mõrvadest, vastandlikult tõsistele teemadele on saated üsnagi lõbusad, Vandenõu laupäevas arutame Lyga erinevatest aktuaalsetest vandenõuteooriatest ning saates Mõistus ruudus räägin eri populaarteaduslikest teemadest.

Mida sa oled sellest õppinud?

Raadiotöö on minusse süstinud julgust, uute inimestega suhtlemine pole enam probleem, olen palju enesekindlam, oskan end ka ehk paremini väljendada ja ka raadiotehnikat kasutada ning saateid monteerida.

Millega sa motiveerid ennast tegelema?

Raadioperioodil motivatsioonipuuduse üle kurta kohe kindlasti ei saa. Hommikuprogramm on ainus asi, mis motiveerib mind, ilma torisemata, kell viis ärkama, et kella seitsmest eetris olla. Kui motivatsioon peaks puuduma, siis tasuks mõelda, kas tegevus annab mingit kasu ning ehk oleks mõttekam valida midagi muud, mis silmad särama lööb. Kui tegevus on siiski vajalik, nagu koristamine või kodused ülesanded, siis tasuks mõelda kasule, mis eesmärgi täitmisel ees ootab. Aitab ka see kui end näiteks šokolaaditahvliga tehtud töö eest premeerida.

Offline vs online elu?

Kuigi veebimaailmal on palju plusse, leian ma, et tihti röövib see liigselt aega – vaatad ‘’korraks’’ kella ning leiad end pooletunniselt Instagram-Facebook-Snapchat-Reddit maratonilt. Seega, kui mul on kiire või pean midagi tehtud saama, eelistan telefoni välja lülitada ning asjad edenevad poole kiiremini.

Mis teemad köidavad noori hetkel? Miks?

Arvan, et kliimaprobleemid on kindlasti üks noori köitvatest teemadest, oleme meie ju need, kes peavad enda elu mööda saatma maailmas, mis on aina rohkem ja rohkem reostatud.

Millised raamatud/kursused on aidanud sul selles valdkonnas paremaks saada?

Raadiotöö oskuseid on parandanud erinevad raadio poolt korraldatud koolitused, meelde on jäänud näiteks koolitus Viimsi spaas, kus saime teadmisi alates vaimsest tervisest kuni infootsinguni. Arvan ka, et iga raamat, mida lugeda, tuleb kasuks ning harib ja laiendab silmaringi.

Anna paar nippi, kuidas noored saaksid olla rohkem meediapädevad. 

Meediapädev olemiseks peab kindlasti olema kursis uudistega, tuleks mõista, et ühismeediasse võib sisu lisada igaüks ning see ei pruugi vastata ajakirjanduslikele standarditele – olla tõene ja objektiivne. Tuleks vaadata ka, kas ja millised on viited, ega tõlkega pole puusse pandud ning otsida infot eri allikatest.

Artikkel on avaldatud 2021. aastal

.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus