Friend zone – kuidas sellest pääseda?

Sõprus on imeline ja iga inimese jaoks olulise tähtsusega. Sõprade vahel on usalduslik ja austav suhe ning on hea tunne, kui sul on keegi, kellega jagada rõõme ja muresid, koos õppida ja väljas käia. Kuid mis hetkel võib sõprus muutuda friend zone’ks ja mida sellises olukorras ette võtta?

Friend zone tähendab eesti keeles „sõbra-tsoon“ ehk teisisõnu saab friend zone‘ks nimetada olukorda, kus kaks inimest on sõbrad ja saavad omavahel väga hästi läbi, kuid ühel osapoolel võib tekkida sõprusest suurem lootus. Lootus just selles osas, et sõprusest võiks saada midagi enamat ehk paarisuhe.

Alati pole võimalik leida õigeid sõnu ja enesekindlust oma soovide väljendamiseks, mistõttu võib friend zone olla pikaajaline ja mõlema osapoole jaoks segaseid tundeid tekitav. Mida sellises olukorras üks või teine osapool ette peaks võtma, kuidas käituda ja mida öelda?

Mõned nõuanded friend zone‘ga toime tulemiseks:

  • Ole aus ja siiras. Kõige tähtsam on olla aus oma kaasase vastu ja seda mõlemat osapoolt arvestades. Räägi ausalt ja avatult, mida sa oma kaaslase vastu tunned ja seda, kui sa loodad midagi enamat. Arvesta sellega, et tunnete avaldamine ja avameelselt rääkimine võib olla teisele osapoolele üllatav või lausa ehmatav.
  • Anna oma kaaslasele aega. Tunnete avaldamisega seotud üllatus või ehmatusmoment võib jalust rabada ja teise osapoole veidi ettevaatlikuks teha. Anna oma kaaslasele aega olukorraga harjuda ja selle üle mõelda.
  • Tehke midagi koos. Kui mõlemal osapoolel ei ole teineteisega ühiselt ajaveetmise ja friendzone‘s olemise vastu midagi, tehke midagi koos ja õppige teineteist paremini tundma.
  • Ole enesekindel. Sellises olukorras enesekindel olemine tähendab seda, et pead oma otsuses suhtesse astuda või ainult sõber olemises kindel olema. Ära ütle „võib olla“ või „ma mõtlen“, kui sa seda päriselt ei tee, vaid tahad vaid aega venitada. Väljenda, mida sina tunned ja arvad ning ära karda oma otsust välja öelda.
  • Ole viisakas ja sõbralik. Isegi kui tahaksid oma sõbrale otse ja väga ausalt vastata, et sa näiteks ei soovi temaga suhet – võta hetk maha ja mõtle oma sõnad läbi. Ära ründa või tekita teises inimeses halba tunnet, vaid keeldu viisakalt ja sõbralikult, öeldes, et sinu arust on õige edasi jätkata sõpradena.
  • Toeta. Sinu sõbral võib olla piinlik ja häbi, et sa talle meeldima hakkasid. Veel suurem häbi võib olla tal selle tõttu, et sina talle ei meeldi. Toetada teda ja anna märku, et tundeid ei ole mõtet häbeneda ja mõistad teda. Ühepoolseid meeldimisi juhtub suhetes ikka, eriti noores eas. Anna talle märku, et sinu otsus ei ole isiklikult tema vastu ja ta leiab kindlasti endale kellegi, kes ka tema vastu sama tunneb.
  • Naermine ei ole ilus. Ära naera oma sõbra üle, kes sulle tundeid avaldas. Võib olla oled tema jaoks maailma kõige tähtsam ja talle teeks haiget, kui tema väljaütlemiste peale naerma hakkad. Ole mõistev ja kuula ta ära.
  • Ära tee oma tahte vastaseid otsuseid. Ära astu teise inimesega suhtesse oma tahte vastaselt – kui sa ei soovi poisiga või tüdrukuga käima hakata, siis sa ei pea seda tegema! Varem või hiljem võib üks või teine osapool haiget saada.

Tea, et iga olukord on lahendatav ja loodetavasti on nõuanded sulle abiks!

Loe veel sarnasel teemal:

Meie partnerid

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus