fbpx

Filmikonkuss “Kuidas mu Ukraina eakaaslasest sai sõjapõgenik Eestis”

24.03.2022
Kadri Koort, noorteinfo suunajuht

Euroopa Komisjoni esindus Eestis kutsub 14-22aastaseid noori osalema Фильмihäkki poolt korraldatud filmivõistlusel “Kuidas mu Ukraina eakaaslasest sai sõjapõgenik Eestis”. Tähtaeg on 8. aprill 2022.

Euroopa Komisjoni esindus Eestis kutsub noori osalema filmivõistlusel “Kuidas mu Ukraina eakaaslasest sai sõjapõgenik Eestis”, et kirjeldada noorte ukrainlaste lugude kaudu nende kodumaad tabanud sõda. 

„Filmihäkil osalemiseks palume Eesti noortel leida oma kodukanti saabunud Ukraina eakaaslaseid ning filmida üles nende lugu,” ütleb dokumentalist Aljona Suržikova. „Parimad lühifilmid võidavad auhinna, aga auhinnast tähtsam on rääkida sõjapõgenike lugusid noortele arusaadavas keeles.” 

Filmihäkil on oodatud osalema ka Ukraina noored sõjapõgenikud ise. Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juhi Vivian Loonela sõnul aitab filmivõistlus neil loodetavasti Eesti eakaaslaste seas sõpru leida. „Euroopa Liit on selles sõjas igati Ukraina poolel, sest Ukraina kaitseb nii oma riigi iseseisvust kui ka euroopalikke väärtusi. Nüüd saame siin Eestis olla toeks sõjaõuduste eest põgenenuile,“ lisas Loonela.

Filmihäkile oodatakse lühifilme pikkusega 1-5 minutit, mille on teinud 14-22 aastased üksikautorid või filmitiimid. 

Võistlusel osalemiseks palume filmitegijatel end registreerida siin või Instagramis ja Facebookis @filmihakk. Samast leiate täiendava info filmihäkil osalemise tingimuste kohta ning saate sinna jätta oma küsimusi ukraina, eesti kui vene keeles. 

25. märtsil ja 1. aprillil kl 16.30 toimuvates kakskeelsetes vebinarides nõustavad režissöör Aljona Suržikova ja operaator Ivan Panasjuk, kuidas lugusid filmikeeles jutustada ning oma tehnilisi oskusi täiendada. Õpitoad on järelvaadatavad Facebookis ja Euroopa Komisjoni esinduse kodulehel.

Lühifilmide konkursile esitamise tähtaeg on 8. aprill, filme võib teha nii eesti, vene, ukraina kui inglise keeles. 

Filmihäkipeaauhindadena on Telia välja pannud 500 eurot maksva uuskasutuses iPhone X-i ning Delfi 500 euro väärtuses kinkekaardi. Osalejaid ootab ohtralt väiksemaid auhindu ning kõiki filme tutvustab oma lugejatele Delfi. 

Filmihäkki korraldab Euroopa Komisjoni esindus Eestis, toetavad Telia ning Delfi. Filmihäki viivad läbi ajakirjanikud Maris Hellrand ja Hannes Rumm, režissöör Aljona Suržikova, operaator Ivan Panasjuk ning blogger Artjom Dmitrijev. 

Aljona Suržikova kutse filmivõistlusel osalemiseks: https://we.tl/t-RHUolFEon6

Instagram

Facebooki üritus

.

Allikas https://estonia.representation.ec.europa.eu/uudised/noorte-filmivoistlus-kuidas-mu-ukraina-eakaaslasest-sai-sojapogenik-eestis-2022-03-21_et

Artikkel on avaldatud 2022. aastal

.

.

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus