Sündmused

X Noortefoorum 2022

09.11.2022
Kärt, Teeviit vabatahtlik

X Noortefoorumi “Noored räägivad ja teevad: Kõik meisse puutub ainult koos meiega! ” eesmärgiks on võimestada noori rääkima kaasa kohaliku ja riiklikul tasandi otsustusprotsessides ning julgustada neid osalema demokraatlikes otsustusprotsessides ja algatustes nt. 2022 Riigikogu valimised ja kogukonna heaks vabatahtliku töös. Lisaks sellele motiveerida noori poliitika ja oma kogukonan elu vastu huvi tundma ning anda praktilised juhised ja nõuanded oma ideede ja algatuste teostamiseks.

Foorumi peateemadeks neli põhiteemad: vabatahtliku tegevuse roll noore elus; noorte kodanikuaktiivsus ja valmisolek Riigukogu 2023 valimisteks; noorte ettevõtlikkus ja rohepööre ning vihakõne, koroonaviiruse levik/geopoliitiliste sündmuste mõju noorte vaimse tervisele (s.h. noorte omavahel läbi saamisele) hariduse- ja kultuurivaldkonnas. Foorumiga toetame täiendavaid võimalusi eesti ja vene emakeelega noorte kogukondade kokku toomiseks ning ühetaolise inforuumi loomiseks ja tuleva noor valimiste valvurite valmimist. Teemasid käsitledes tegeleme dialoogi edendamisega noorte ja otsustajate vahel, läbi mille tekitame noortes huvi nende ümber toimuva vastu  ning julgustame aktiivset ühiskonnaelu puudutavates küsimustes kaasa rääkima (n.n rohepööre). Lisaks on oluline leida täiendavaid võimalusi eesti ja vene emakeelega noorte kogukondade kokkutoomiseks ning ühetaolise inforuumi loomiseks.

PÄEVAKAVA, 18.11.2021 

10:30 – 11:00 Registreerimine ja tervituskohv
11:00 – 11:25 Tervitussõnad ja erikülaliste  motivatsiooni kõned ning SSCW tunnustamine
– Piret Hartman, Kultuuriminister
– Ursula Roosma, Briti Nõukogu Eesti esinduse juht
– Christer Haglund, Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse direktor
11:25 – 11:55 Ettekanded:
• „Tänapäeva noored sidusa ja jätkusuutliku kodanikuühiskonna loojatena“, Piret Hartman, Kultuuriminister
• “Osalusvõimalused Eestis ja noorte ootused riigikogu valimisteks”, Triin Roos, Eesti Noorteühenduste juhatuse esinaine 

12:00 – 13.15 Paneeldiskussioon:  Noorte osalus valimistel – kas noortel on võimet saada rohkem esindatud ja vallutada riigikogu valimistel?
Noorte + Ekspertide paneel (Peeter Taim, Politoloog, foorumi moderaator)
• REFORM (Sander Andla)
• KESK (Ismail Mirzojev)
• SDE (Linda Triinu Altnurme)
• ISAMAA (Karl Sander Kase)
• EESTI200  (Aleksei Jašin)
• ROHELISED  (Tõnn Martin Tirgo)
• EKRE (Eino Rantanen)
• ENL (Triin Roos)

13.15 – 14.15 Lõuna (Tempo) + Networking (Fuajees)
14.15 – 16.00 Töötoad

 • (Noorte osalus ja kodanikuühiskond) Aktiivsete kodanike kasvatamine läbi vabatahtliku tegevuse ja osalus valimistel
  Eestvedajad: Lauri Luide, Vabaühenduste Liidu vabatahtliku tegevuse valdkonna eestvedaja ja Anna Liza Starkova, Tartu Ülikool.
 • (Lõimumine ja mitmekesisus) Ühtne Eesti haridussüsteem viib kaasava ning mitmekultuurilise ühiskonnani?  
  Eestvedajad: Margarita Källo, Tallinna eesti keele maja juhataja ja Vassili Golikov, politoloog, lõimumisvaldkonna ekspert.
 • (Ettevõtlikkus, noortegarantii tugisüsteem ja röhepööre) Noorte tööhõivevalmiduse toetab ettevõtlikkuse pädevuste arengut ja innovatiivsus rohepööre küsimustes?
  Eestvedajad: Anneli Ohvril, Lets do it World Foundation tegevjuht ja Ivan Vasilevskikh, Copenhagen Bussiness Acadameny, Peace Child Eesti rahvusvaheline vabatahtlik.
 • (Eesti haridussüsteem) Noorte kognitiivsest dissonantsi ja vihakõne mõju vaimse tervisele ning noorte arengu võimalustele?
  Eestvedajad: Laura Maria Rajala, Femina RY kodanikuhariduse juht ja Hedvig Madisson, Eesti Noorte Vaimse Tervise Liikumine
 • (Praktiline töötuba): The Nordis show! (inglise keeles)
 • Eestvedajad: Morten Hagevik, Porsgrunn Kultuurkooli direktor, helilooja, produtsent ning Loominguliste Põhjamaade noorte programmi loovjuht (Norra) ja Siim Aimla, Georg Otsa Muusikakooli õppejõud.

16.00 – 16.30 Kohvipaus
16.30 – 16.45 Töötubade kokkuvõtted
16.45 – 17.00 Erikülalised: Morten Hagevik, Porsgrunn Kultuurikooli direktor (Norrast) 
17.00 – 17.10 Kokkuvõtted ja noorte tunnustamine konkursil “Noor sädemeke” – Irina Golikova, Laste, noorte ja pere arengu Instituudi juhataja
17.10 – 17.30 Lühikontsert (Morten Hagevik & Georg Otsa Muusikakooli noored)

 

Lisainfot leiad siit: https://foorum.sscw.ee/noortefoorumid/noortefoorum-2022/ajakava-2022/

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus