fbpx

Sündmused

Teatrihariduse päev

21.01.2021
Mark Martin Kaalma

Oodatud on nii koolide ja lasteaedade õpetajad kui ka teised noortega töötavad inimesed ja muidugi noored ise – Elisa abiga toimub tervest päevast veebiülekanne.

Eesti Noorsooteatri Teatrihariduse päev käsitleb põhiteemana teatri rolli noore inimese vaimses arengus, tutvustatakse kevadpoolaasta uuslavastusi ja vestlustesse toovad väärtuslikku lisa mitmed külalisesinejad.

Dokumentaallavastusest „Teises toas” vestlevad lavastaja Mari-Liis Lill ja dramaturg Priit Põldma, EMTA lavastajatudengite lühilavastuste kassetist „Kõige all ja kohal on…” räägivad lavastajad Erik Richard Salumäe ja Kalju Karl Kivi. Käime kaameratega külas uuslavastuse „Miks me varastasime auto” proovisaalis ja ajakirjanik Mari Klein intervjueerib lavastaja Mirko Rajast. Nukuteatrimuuseumil on seekord palju uudiseid nii virtuaaltöötoa ja -tundide kui ka uute näituste teemadel.

Teatrihariduse päeva paneeldiskussioon arutleb teemal „Teater noore isiksuse kujundajana” ja moderaator Leino Rei juhtimisel osalevad vestluses Mari-Liis Lill, Noorteportaali Teeviit meeskonnaliige Maris Praats, noorteinfo ekspert Kaie Pranno Haridus- ja Noorteametist, Erik Richard Salumäe EMTA lavakunstikooli 30. lennust ja Rakvere gümnaasiumi õpetaja Aili Teedla.

Uutest ideedest veebimaailmas, homse teatri võimalustest ja uuest teatrikeelest räägib Eesti Noorsooteatriga ühiseid plaane pidav Taavet Jansen platvormist eˉlektron. Rahvusvahelisest visuaalteatrifestivalist Tallinna Treff räägib festivali juht Leino Rei.

Teatrihariduse päeva veebiülekannet aitab publikuni tuua Elisa Stage.

Veebiülekannet saad vaadata siit: https://elisastage.ee/landing/bc/N6Z2lROmwH/Oar92AH_hWL

 

Loe rohkem järgevalt lingilt:
eestinoorsooteater.ee/opetaja.

 

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus