Sündmused

Osale aasta linnu tuttpüti digijoonistusvõistlusel

12.10.2020
Mark Martin Kaalma

Eesti Ornitoloogiaühing ning Haridus- ja Noorteamet kutsuvad igas vanuses huvilisi joonistama selle aasta lindu tuttpütti ja teisi Eestis elavaid pütte. Digikultuuriaasta puhul on seekord oodatud digijoonistused.

 

Iga osaleja saab võistlusele esitada kuni kaks arvuti või teise digiseadme abil joonistatud pilti. Viimane päev oma joonistused teele saata on 10. november 2020.

“Tänavune aasta lind tuttpütt on huvitava välimuse ja käitumisega veelind, keda teatakse peamiselt omapärase varakevadise pulmamängu poolest. Lisaks tuttpütile elavad Eestis veel hallpõsk-pütt, sarvikpütt, väikepütt ja mustkael-pütt,” sõnas tuttpütiaasta koordinaator Margus Ots. Püttide kohta saab rohkem lugeda aasta linnu lehelt www.eoy.ee/tuttpytt .

 

Kuidas osaleda?

Võistlusel osalemiseks tuleb täita osalemisvorm ja laadida oma digijoonistus üles keskkonnas, mida pakub Harno hariduse ja teaduse andmesidevõrk EENet. Võistluse tingimused leiab aasta linnu lehelt www.eoy.ee/tuttpytt/joonistusvoistlus .

Saabunud töid hinnatakse neljas vanuserühmas: kuni 10-aastased, 11–14-aastased, 15–19-aastased ja vanemad kui 19-aastased. Žüriis osalevad Triinu Kadastik Haridus- ja Noorteametist, Markus Toompere Eesti Kunstnike Liidust, kunstnik-kujundaja Margot Sakson ning ornitoloogid Pelle Mellov ja Leho Luigujõe.

Digijoonistusvõistluse parimatest töödest koosnev veebinäitus avalikustatakse aasta linnu lehel www.eoy.ee/tuttpytt ning autoreid auhinnatakse detsembris toimuval suurel linnuõhtul. Ürituse toimumise aeg ja vorm täpsustatakse hiljem.

Digijoonistusvõistlust korraldavad Eesti Ornitoloogiaühing ning Haridus- ja Noorteamet. Tuttpütiaastat toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

 

Lisainfo:
Eesti Ornitoloogiaühing
eoy@eoy.ee
www.eoy.ee/tuttpytt

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus