Sündmused

NOA ehk noorte omaalgatus

11.05.2020
Kadri Koort, noorteinfo suunajuht

Uus aasta, uus rahh!
Aeg on hakata mõtlema uutele NOA projektidele!

Kolm kõige tähtsamat NOA põhimõtet:
1) Konkurss on mõeldud 11-19aastastele Tartu linnas tegutsevatele noortele ehk projekti kirjutavad ja viivad ellu noored ise!
2) Taotlus tuleb esitada VÄHEMALT 1 kuu enne sündmuse toimumist ja taotlusi saab esitada AASTARINGSELT!
3) Sündmus/projekt on suunatud kogukonnale või noortele!

Aga räägime siis lähemalt 💭 mis asi see NOA ehk noorte omaalgatus siis õigupoolest on?

Tartu noorte omaalgatusprojekt on 11-19aastaste Tartus tegutsevate noorte poolt ellukutsutud projekt. Näe, Sa ei pea isegi olema selleks Tartusse sissekirjutatud! Piisab vaid sellest, kui käid Tartus koolis 🏫 või kasvõi ainult huviringis 🎨!

Omaalgatusprojekti raames toetatakse kogukonnale või noortele 👦👧 suunatud sündmusi. Näiteks korralda koolis heategevuslik küpsetiste müük või jaga sõpradega linnas isetehtud helkureid või tee oma kogukonnas kontsert või korralda õpilasesindusega just teile huvi pakkuval teemal koolitus või täiesti midagi erakordset! Ühtlasi saad NOA idee siduda oma loovtööga või vastupidi!
Valik on Sinu!

Noorte omaalgatusprojektide eesmärk on toetada noorte ideede elluviimist ning anda noortele esimene projektikirjutamise ✍️ ja juhtimise kogemus. Sellest võib järeldada, et projekti taotlusvorm on väga lihtne!

Aga see raha värk!?? 💸 Oma ideede elluviimiseks on Sul võimalik taotleda kuni 250 eurot! Vau, seda on ju esimeseks projektiks päris palju!

Nii, aga egas siis muud midagi – tee üksi või pane kokku meeskond, leia endale täiskasvanud juhendaja (mõni (huviringi)õpetaja, kooli huvijuht või noorsootöötaja) ning anna tuld! 🔥

Kuidas toimub aga taotlemine?

Omaalgatusprojekti toetuse taotlemiseks tuleb Sul:

1️⃣ Esitada 1-2 minutit kestev video, kus kajastub omaalgatusprojekti idee ja meeskonnatutvustus. See võib olla täiesti algeline mobla esikaameraga filmitud Sina oma projektist rääkimas või high-tech monteeritud esmaklassi video.

2️⃣ Täita Tartu Noorsootöö Keskuse lehelt leitav taotlusvorm!

Ainult pea meeles, et toetuse taotlemiseks tuleb taotlus esitada hiljemalt ÜKS kuu enne projekti algust. Seda muidugi selleks, et meie jõuaksime Su projekti üle vaadata ning video postitada meeldimisi koguma Tartu Noorsootöö Keskuse FB lehele. Kokku pead koguma nädala jooksul videole 50 👍. Tehtav ju!

Taotlemine ja lisainfo:
⤵️
https://tntk.tartu.ee/tartu-noorsootoo-keskus/noorte-omaalgatus/

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus