fbpx

Sündmused

MIL week ehk ülemaailmne meedia- ja infokirjaoskuse nädal

22.10.2020
Kadri Koort, noorteinfo suunajuht

Ülemaailmne meedia- ja infokirjaoskuse nädal toimub 24.-31. oktoobrini 2020 ning sündmuse peakorraldaja on UNESCO.Toimuvad temaatilised tegevused nii otsese suhtluse teel kui ka veebipõhiselt. 

Nädala eesmärk on eri osapoolte koostöös, noorte, noorsootöötajate, õpetajate, koolide, noortekeskuste ja veel mitemete teiste, juhtida tähelepanu meedia- ja infokirjaoskusele. Eestis on nädala koordinaator Haridus- ja Teadusministeerium.

Noorteinfoportaal Teeviit võtab samuti nädala raames fookusesse noorte meediapädevuse ehk toetame noori ninf nende teadlikkust meedia- ja infokrijaoskusest temaatiliste artiklite, kajastuste ning veebinari raames. Teeme koostööd Statistikaametiga ning avaldame noortele suunatud artikli, mis aitab mõtestada kuidas teha olulisi otsuseid rohkem andmepõhiselt.

29. oktoobril 2020 kell 18 toimub Teeviit Tulevikku veebinar teemal “Nutinarkomaania-päriselt või ülepaisutatud?“. Veebinaril arutlevad nutisõltuvuse üle ajuteadlane 𝗝𝗮𝗮𝗻 𝗔𝗿𝘂, sotsiaalmeediaagentuuri Vurr loovjuht 𝗟𝗮𝘂𝗿𝗶 𝗣𝗲𝗱𝗮𝗷𝗮, tervisekaitse eriala tudeng 𝗚𝗲𝗿𝗱𝗮 𝗙𝗿𝗲𝗱𝗲𝗿𝗶𝗸𝗲 𝗘𝗻𝗼𝗸 ja gümnaasiumiõpilane 𝗕𝗲𝗿𝗶𝘁 𝗛𝗮𝗹𝗹𝗶𝗸.

Facebooki event https://www.facebook.com/events/3414795985224605 ning registreerumise link Teeviit veebis www.teeviit.ee/osale-veebinaril-nutinarkomaania/.

Uuri lisa ka: 

Kas teadsid, et meedia- ja infokirjaoskuse puhul kasutatakse ülemaailmselt lühendit MILmis tuleneb inglise keelsest nimetusest ehk Media and Information Literacy (eesti k meedia- ja infokirjaoskus). 

 

0
TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus