Sündmused

Miks me peame rääkima ringsest majandusest ja kuidas sellest mõelda?

14.01.2022
Madis Kormik

Selleks et toime tulla pikaajaliste muutustega meie keskkonnas ja vältimaks kahjude süvenemist peame igakülgselt ümber korraldama kogu oma elukorralduse. Senised majandusmudelid on olnud küll majanduslikult kasulikud, kuid keskkonnale hukatuslikud. 

Ringsemate majandusmudelite otsimine ning neile üleminek on praeguseks paratamatus. Meil on selleks ees aga suured väljakutsed millest peamised on seotud aga hoopis meie haridusega. Kas ja kui hästi on meie koolisüsteem valmis toetama õpilasi süsteemmõisteliselt komplekssetest süsteemidest mõtlema, et saaks realiseeritud ringmajandusest tingitud ülesanne disainida kogu tarneahelat, mitte toote üksikut detaili.

Veebiseminari lektor Mihkel Kangur on Rakvere Riigigümnaasiumi õppejuht, Tallinna ülikooli vanemteadur ökoloogia ja jätkusuutliku arengu valdkondades. Mihkel Kangur on oma teadustöös keskendunud Eesti ja Euroopa taimkatte ajaloo uurimisele, sealt edasi liikunud aga säästva arengu hariduse juurde. Tema kogemused loodusteadlasena on andnud talle kogemuse selle kohta, milline on olnud inimkonna mõju Maa elustikule ja milliseks kujuneb selle tagasisidemehhanismidest tingitud reaktsioon keskkonnast. 

Keskkonnamuutustega toimetulekuks on ta keskendunud hariduses just süsteemmõistelise mõtlemise oskuste arendamisele, et aidata inimestel tulevikus toimuvate pööranguliste muutustega paremini toime tulla.

Rohkem infot: https://facebook.com/events/s/veebiseminar-miks-me-peame-raa/221858150129469/

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus