Sündmused

Maaeluministeerium kutsub noori kalaroogi valmistama ja protsessi jäädvustama

14.01.2022
Madis Kormik

Maaeluministeerium kutsub noori kalaroogi valmistama ja protsessi jäädvustama

 

Kutsume Eesti koolide õpilasi kaasa lööma üle-eestilises noorte kalatoitude valmistamise kampaanias, kus lisaks tegutsemisrõõmule võimalik võita auhindu ja jagada oma oskusi kõigi teistega.

 

Algatuse eesmärk on Maaeluministeeriumi kampaania „Kala kõlab hästi“ raames innustada kooliõpilasi kalatooteid proovima ning ise kalaroogi valmistama, samuti kasvatada teadlikkust kala kasulikest omadustest.

 

Värske uuring näitab, et kalatarbimine täiskasvanud Eesti elanike seas on vaiksel tõusukursil. Kahtlemata mõjutavad kodused toitumisharjumused omakorda lapsi. Võimalus väiksemas või suuremas seltskonnas üheskoos kokata aitab kaasa mereriigile kohase trendi jätkumisele ja annab läbi vahetu kogemuse lapsele teadmise, et ta saab kala valmistamisega ka ise kenasti hakkama.

 

Kaasa saavad lüüa kõigi Eesti üldhariduskoolide 1.-9. klasside õpilased. Osalemiseks järgi neid samme:

a.    vali välja üks isuäratav kalatoidu retsept;

b.    valmista lemmikroog koos sõbra, sugulase, terve klassi või mistahes seltskonnaga, tehke sellest pilte ja võimalusel video;

c.    sisesta retsept koos fotode ja võimalusel videoga leheküljele www.kalatoidud.ee/nooredkokkama (samast keskkonnast leiab ka inspiratsiooni tõeliselt isutavate retseptide valikul)

 

Retsepti videona läkitanud noori premeerime eraldi kajastusega oma sotsiaalmeedia kanalites ja kodulehel.

 

Kampaania kestab ajavahemikul 10. jaanuar kuni 20. veebruar. Seejärel loosib maskott Siia-Miia kõigi kalatoitude tegijate ja meile edastanute seast välja kaks õnnelikku seltskonda, kes pääsevad koos Estonia Resort Hotel & Spa restoran Noot peakoka Rudolf Visnapuuga süüa valmistama. Lisaks on välja pandud arvukalt eriauhindu.

 

Konkursi õnnestumisse on kaasatud kogukonnad laiemalt koos oma köökidega üle Eesti, kus avaneb võimalus toitude valmistamiseks ka neile õpilastele, kellel see koolis või kodus võimalik ei ole.

 

Lisainfo kõik kodulehelt: www.kalatoidud.ee/nooredkokkama

 

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus