Sündmused

Loomekonkurss „Kuule MIND – võta klapid peast!“

16.06.2020
Kadri Koort, noorteinfo suunajuht

Maanteemuuseumi liiklusteemaline loomekonkurss „Kuule MIND – võta klapid peast!“ 17.02-30.06

Konkurss on suunatud 13-19 aastastele noortele. 

Maanteemuuseum kutsub osalema liiklusteemalisel loomekonkursil, mis käsitleb noorte (ja ka täiskasvanute) seas üha enam levivat kommet liigelda n-ö omas mullis ehk kõrvaklapid peas ja muusika mängimas.

Teema

Kas sinu sõber kõnnib tänaval omas mullis, kapuuts ja kõrvaklapid peas, muusika kõrvus üürgamas? Või teed seda äkki sina ise? Kas tead, et ohutuks liiklemiseks on vajalik kasutada nii nägemis- kui kuulmismeelt? Kui kuulmismeel tänaval kas jalgsi, ratta või autoga liigeldes välja lülitad võid sina või su kõrvaklappidega sõber ohtu seada enda kui ka teiste elu. Mis paneks sind ja sinu sõpru mõtlema oma käitumise üle liikluses ning olema tähelepanelik ja ennast ning teisi säästev liikleja? Ole neile suunanäitajaks ja sinust võib saada keegi, kes aitab päästa elusid.

Mida oodatakse

Vaatle ja uuri, kas sinu klassi- või koolikaaslastel, sugulastel, sõpradel, trennikaaslastel või tuttavatel on harjumus kasutada liikluses kõrvaklappe ning paku meile välja oma lahendus, kuidas sellist käitumist muuta ja ennetada. Korralda liiklusohutuskampaania, loo õppeprogramm, tee lühifilm, mõtle välja mõni mäng, põnev tehniline lahendus vms. Oma konkursitöö võid teha kooli loovtööna juhendaja käe all, meeskonnatööna või individuaalselt, kuid tee seda kindlasti ohutult. Ole valmis oma tööd ka teistele esitlema. Konkursile laekunud töid hindavad Eesti Maanteemuuseum ja Maanteeameti ennetustööosakond.

Töö esitamine

Palun lisa tööle enda ja kui on, siis kaasautorite nimed ning kontaktandmed ja toimeta see muuseumisse hiljemalt 30. juuniks 2020.

Lisainfo: maantemuuseumi kodulehelt

Vaata Statuuti: Siin

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus