fbpx

Sündmused

Linnalooduse fotokonkurss “Metsik linn”

05.05.2022
Kaie Pranno, noorteinfo peaekspert

Loodusfestival kutsub väärtustama linnalooduse kui elukeskkonna mitmekesisust, märkama loodust linnas ning edendama jätkusuutlikke tarbimis- ja käitumisharjumisi. 2022. aasta festival keskendub meid ümbritsevatele justkui märkamatutele naabritele, kes elavad inimese loodud keskkonnas: parkides, aedades, rõdudel, ka toas. Festivalil avastame elurikkust enda ümber, uurime, kuidas kaasnaabreid hoida ja väärtustada seda.  

Traditsiooniline linnalooduse fotokonkurss „Metsik linn“ kutsub inimesi linnaloodusele rohkem tähelepanu pöörama ja jäädvustama hetki läbi kaamerasilma. Tänapäeva kiires maailmas ja infotulvas vajame korraks hingetõmbeid ja olla hetkes. Meie konkurss aitab inimesel näha ja tunnetada loodust, olla tänulik selle üle ning mõista selle väärtust.    

Konkurss toimub kahes vanuserühmas: lapsed ja noored (kuni 15-aastased k.a) ning üldarvestus. Fotokonkursi sihtrühma kuuluvad kõik huvilised igas vanusegrupis, kes vähegi on huvitatud fotograafiast.  Fotokonkurss toimub 28.03 – 18.05.2022.

Konkursile saadetud töid hindab žürii, kuhu kuuluvad professionaalsed fotograafid ja oma ala eksperdid. Eelmisel aastal kuulusid žüriisse Piret Eensoo, Rene Jakobson, Kaisa Keizars-Aron, Ingmar Muusikus, Kerttu Taggo ja Urmas Tartes. Eelmisel aastal saadeti võistlustulle 247 tööd. Sel aastal ootame fotosid konkursile sama palju või rohkem. Žürii valib välja mõlemas vanuserühmas kolm parimat tööd. 

Vaata rohkem ja esita oma tööd siin: Avaleht | Osale (ut.ee)

0
TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus