fbpx

Sündmused

Konkurss koolinoortele „Polariseeritud avalik arutelu”

21.03.2022
Maris Praats, sisuloome tiimijuht

Eesti Väitlusselts ja sotsiaalne koolitusettevõte SpeakSmart korraldavad märtsikuus „Märka Argumenti!” nädalat, mille peateema on sel aastal „sõnumiselgus”. Hästi argumenteeritud ja selged sõnumid kannavad edasi ühiskondlikku arutelu. Selle raames toimub põhikooli- ja gümnaasiumiõpilastele suunatud mõttevõistlus teemal “Miks mulle oluline teema avalikus arutelus nii vastuoluline on?”
Eesti Väitlusselts kutsub üles noori jagama oma mõtteid end kõige enam kõnetavamatel teemadel. Arutleda võib nii poliitikas, sotsiaalmeedias või ka isiklikus ringis toimuvate diskussioonide üle. Enda meelisteemasid käsitledes võib mõelda järgnevatele küsimustele: kuidas tekib arutelu ühiskondlike probleemide üle? Miks erinevad inimesed teineteisega sel teemal kokkuleppele ei jõua? Miks minu sõbrad või vanemad või poliitikud minuga sama vaatepunkti ei jaga? Kuidas saaks avalikku arutelu paremaks muuta?
Oma ideid võib esitada nii üksi kui kuni kolmeliikmelise grupiga. Mõtteid võib esitada vabas vormis kas essee või videona. Essee pikkus võib olla kuni 1000 sõna, video maksimum pikkus on 5 minutit.
Parimad tööd avalikustatakse ja jõuavad lugemiseks või vaatamiseks laiema publiku ette. Lisaks saavad parimate tööde autorid võimaluse minna töövarjupäevale Eesti Väitlusseltsi vilistlaste juurde erinevatel elualadel. Võimalik on tutvuda meediamaastikuga Eesti Ekspressis, näha igapäevast tööd rahvusvahelises konsultatsioonifirmas PwC, kogeda unicorni kultuuri Boltis ning tarkvarafirmas Pipedrive.
Tööde esitamise tähtaeg on 11. aprill 2022. Töid saab esitada vaid elektrooniliselt, aadressil
info@argument.ee. Kirja pealkirja palume lisada „Konkurss + oma nimi”, kirjas tuleks mainida ka oma kool, klass ja emailiaadress.
Kõik esitatud tööd peavad olema originaalsed ja iseseisvalt tehtud.
Tugevaid argumente ja selgeid sõnumeid!

Lisainfo info@argument.eehttps://argument.ee/et

0
TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus