fbpx

Sündmused

Käivitus konkurss õpilaste käsitööoskuste edendamiseks

07.10.2021
Kadri Koort, noorteinfo suunajuht

Tööriista ja tehnoloogiafirma Bosch korraldab Eestis esmakordselt koolidele konkursi „Õpi oskusi Boschiga. Konkursi eesmärgiks on suurendada õpilaste huvi tööõpetuse eriala vastu, tutvustada neile uusimaid tehnoloogiaid ning pakkuda praktilist tuge Eesti koolidele, mis rakendavad tehnoloogia õppekava.

Konkurss toimub kolmes kategoorias – üld-, eri- ja kutseõppeasutused. Iga kategooria võitja saab 1000 euro väärtuses elektrilisi tööriistu tõhusamaks ja turvalisemaks tööks uute projektide elluviimisel.

Konkursi võitjad valib laekunud taotlusi läbivaatav žürii, samuti korraldab firma oma Facebooki lehel avaliku hääletuse. Konkursi žürii koosneb juhtkonnast ja spetsialistidest, lisaks teeb žürii töös kaasa Tallinna Ülikooli töö- ja tehnoloogiaõpetuse didaktika lektor ning Eesti Tööõpetajate Seltsi juhatuse esimees Andry Kikkull.

“Eestis on palju noori andekaid inimesi, kellel on loomingulised ideed ja osavad käed, aga pole alati kõiki vajalikke vahendeid oma ideede elluviimiseks. Seetõttu tahame anda sellise võimaluse – tutvustada kõige kaasaegsemaid elektritööriistu ja anda võimalus nendega töötada, et realiseerida oma tulevikuideed,“ ütleb Kaspars Kalviškis, Boschi peadirektor Balti riikides.

Konkursitaotluse saab esitada oma õppeasutust esindav tehnoloogia eriala õpetaja. Taotluse võib algatada ka õpilane või õpilasrühm. Taotlusvorm hõlmab tiitellehte, kuni 3000 tähemärgi pikkust teksti ning visuaalset materjali fotode või ka videomaterjali näol. Tekst peab lühidalt kirjeldama kooli olemasolevaid tööriistu, sisaldama lugu lõpetatud projektidest ja saavutustest ning kavandatavatest tulevastest projektidest.

Taotluste esitamise tähtaeg on 15. oktoober 2021, saates e-posti aadressile koolikonkurss@lv.bosch.com teemaga „Kandideerimine kooli konkursile“. Konkursi reeglid on saadaval veebisaidil www.bosch.ee, rubriigis „Uudised ja lood“.

Konkurssi ja muid uudiseid saab jälgida Facebooki lehel: https://www.facebook.com/BoschEesti

 

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus